Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Inkontinencia problémák?

Inkontinencia problémák?

Figyelt kérdés

A gond az, hogy vizelettartási problémáim vannak. Ha tüsszentek, ha nevetek, becsurog egy kicsit. De a legborzasztóbb, hogy szex közben is becsurran. Valakivel történt már ilyen, és ha igen, hogyan kezeltette? Félek elmenni az orvoshoz, mert tartok nagyon a hólyagtükrözéstől.


40 éves nő vagyok.


2015. aug. 11. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Intimtorna, abból is a Kriston féle tornát ajánlom, az egész ország területén folyamatosan tartanak tanfolyamokat és nagyon hatásos módszer.
2015. aug. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,igen erről hallottam már :)
2015. aug. 11. 17:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül, nagyon sok nőnek van a te korodban hasonló problémája, nekem is. 100-bol 10 enyhébb, 5 sulyosabb. Igen, vannak gátizom erősitő gyakorlatok, például kegel vagy kriston torna, de azok ritkán használnak , csak az olyan esetekben amikor kimondottan a gátizomok gyengesége okozza az inkontinenciát, ez talán néhány százalék.Lehet szervi, kicsi hugyholyag, de inkább lelki gond, sérülés szüléskor, ideg alapu.

Csak szakorvos tud segiteni de nem minden estben, például nekem szinte lehetetlen.

sik estben lehet műteni is.

Ha semmi nem segit vannak segédeszközök, stb. ha bővebben érdekel akkor tudok néhány tanácsot adni.

2015. aug. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Az izomerősítés nagyon is hatásos, más kérdés, hogy sok nő lusta megcsinálni a tanfolyamot, majd minden nap 15 percet tornázni, unalmas is, de hogy hatásos az kétségtelen. És szakmán belül is mindenki elismeri a hatékonyságát ezeknek a módszereknek, tehát normális doki eleve ezt fogja ajánlani.
2015. aug. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kedves 8.19 , az izom erősités nagyon szép és jó annak a néhány százaléknak akinek a gátizom lazasága okozza az inkontinenciát. A reklámot meg a trendit fére téve, vannak olyanok akiknek a túl erős izmok miatt vannak godjaik , a stress inkontinenciát szinte mindég görcsösen,erősen ősszehuzódott izmok okozzák. És ez a legyakoribb. Szerintem te abbol indulsz ki hogy a nők általában nem sportolnak, de nem is gyalogolnak anyit ami egy nap normális, 6 Km, nem kapálnak, nem dolgoznak naponta álva 10-12 órát, mindenki egész nap fekszik és a 20-25 perces gyakorlatok teszik fitté.
2015. aug. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző! Ha tudnád, hogy miről beszélsz, akkor azzal is tisztában lennél, hogy mennyire fontos bármilyen intimtorna esetében az izmok lazításának a megtanulása. Kb. ugyanannyira mint a tudatos feszítésnek. Mivel a válaszodból kiderül, hogy még csak nem is hallottál érdemben erről a témáról semmit, nőtársaim nevében megkérnélek, hogy ne vezess másokat félre és ne foszd meg őket attól, hogy helyrehozhassák magukat önerőből, teljesen egészséges módszerekkel. Bocs a hangnemért, de nagyon utálom, ha nem hozzáértő emberek nekiállnak okoskodni.
2015. aug. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves 16.40. A te inteligencia szinted ott feneklett meg amikor én kedvesnek neveztelek és te előzőnek, te öntelt vagy én tartozkodó. Te azért vagy öntelt mert keveset tudsz, én azért vagyok tartozkodó mert az utóbi 20 évben a világ 8 országában laktam-tartozkodtam és nem tudok de sokat láttam. Te egy komersz dolgot olcsón akarsz eladni ,az olcsó elme csak felületes, vegetativ gondolatokat tud kitermelni ezért többet veled nem foglalkozok.
2015. aug. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Mit akarsz? a te gondjaid nagyon gyakoriak, miért kéne neked hólyagtükrözés ? Egy egyszerü vizsgálat, amibe például azt se kell emlissed hogy szex, nagyon sokat segithet. Nehezebben jön össze egy lelki tükör, ez Magyarorszagon nem elterjedt de azért érdemes kilépni másfele is. A kérdésedböl , mivel hogy a szexet emelted ki, van megoldás, a szeretet. Ha megbeszéled a pároddal biztosan semmi baja nem lessze ha egy kicsit rámegy. Ez inkább vicces. Más heljzetben nem vicc, menj orvoshoz és ne halgass senkire aki tanácsokat ad neked. Rám se. Csak akkor ha egy sorstársat akarsz kérdezni.
2015. aug. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves 7! Akkor nézzük sorjában:

"A te inteligencia szinted ott feneklett meg amikor én kedvesnek neveztelek és te előzőnek, te öntelt vagy én tartozkodó." Aki azon megsértődik, hogy egy fórumon előzőnek nevezik (főleg a gyk-n) az még nem látott internetet, sok sikert kívánok a világhálóval való ismerkedéshez.

"te öntelt vagy én tartozkodó" Fogalmad sincs, hogy én milyen vagyok, mert nem ismersz, lehet legfeljebb valamilyen benyomásod rólam pár sor alapján, okos ember pedig ez alapján nem ítélkezik. Hogy te miért gondolod magad tartózkodónak arról sejtésem sincs.

"Te azért vagy öntelt mert keveset tudsz, én azért vagyok tartozkodó mert az utóbi 20 évben a világ 8 országában laktam-tartozkodtam és nem tudok de sokat láttam." Ennek a mondatnak gyakorlatilag nincs semmi értelme. Nem tudod, hogy mennyit tudok és mennyit nem. Azért vagy tartózkodó, mert a világ 8 országában jártál? Ennek mi értelme van? Ettől senki nem lesz tartózkodó, továbbá kit érdekel, hogy te hány országban jártál, egyáltalán nem tartozik a témához, ha intimtorna tanfolyamra jártál volna, akkor lenne használható információd, nem akkor ha bejártad a fél világot.

"Te egy komersz dolgot olcsón akarsz eladni" Én nem akarok semmit eladni, csupán egy számomra bevált módszert ajánlok.

Az utolsó mondatodnál úgy tűnik végképp sikerült szétesned, úgyhogy arra érdemben nem szeretnék reagálni. Mindenesetre nagyon boldog vagyok ha a hozzád hasonló emberek nem foglalkoznak velem, sőt meg is köszönöm.


A témára visszatérve. Kedves kérdező! Igazából sok más megoldás nincs is a gondodra, vagy a torna, vagy különböző orvosi beavatkozások. Mivel kiderült, hogy a torna van annyira hatásos, mint a különböző egyéb kezelések, ezért szoktam ezt ajánlani. Egyébként főleg ha már szültél, akkor a problémád egyáltalán nem egyedi, 40 év felett pláne nem. Hólyagtükrözéstől viszont nem kell félned, nem indokolt általában ennek a vizsgálatnak az elvégzése. Szex közben egyáltalán nem tartom vonzónak ezt a jelenséget (előző hsz), úgyhogy én minél gyorsabban tennék valamit a helyedben.

2015. aug. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Abbol amit leirsz semmilyen tanácsot nem lehet adni , mióta van , mit csináltál eddig, jo lenne tudni, másképpen senki nem tud segiteni.
2015. aug. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!