Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vizelettartási problémák,...

Vizelettartási problémák, elcseppenés, bepisilés. Lányok, nektek volt már ilyen esetetek, esetleg majdnem ilyen, vagy tudtok-e ilyenről?

Figyelt kérdés

Az ismeretségi körömben van 2 lányzó ismerősöm, akinek gondjai vannak a vizelettartással, bepisiléssel. Próbálnék segíteni nekik, de nagyon, de nagyon szégyellik a dolgot.


elsősorban a tinédzsereket és a fiatal felnőtteket kérdezem, hogy veletek volt-e ilyen? Ha igen, vagy ha tudtok ilyenről, leírnátok részleteiben a szitut, mert akkor ezzel is tudnám bizonyítani, hogy nem kell szégyellni magukat, mert egyrészt egy-egy alkalommal mindenkivel megeshet, de ha meg rendszeres, akkor meg a probléma megoldásának első lépése, hogy felvállalja és rászánja magát, hogy elmenjen dokiba.


Kérlek titeket, hogy írjatok minél többen veletek megtörtént esetet. Azok is írhatnak, akik inkontinenciában szenvednek, s azok is, akik alkalmanként cseppennek el, vagy egy-egy alkalommal történt baleset, akármitől (nem bírta tartani, tüsszentés, nevetés, csikizés stb.)


Kérlek, hogy amennyiben vállaljátok, írjátok meg a korotokat, amikor történt az eset. Előre is köszönöm!



2013. máj. 17. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátnőm volt iylen hogy becsurgott amikor tüszzentett vagy nagyon nevetett. AZtán a terehsség alatt járt intim tornára, azóta nincs ilyen baja. A Te ismeröseid is járjanak intim tornára. Sok nőnek van egyébként ez a probléma.
2013. máj. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én óvodás koromban pisiltem be, leginkább a szorongás és a beilleszkedés miatt.(Soha nem ütöttek meg a szüleim!)

13/L

2013. máj. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, várok további eseteket is...
2013. máj. 17. 19:07
 4/11 anonim válasza:
leginkább a kimerültségtől vannak ilyen problémák, vagy épp az álmunk túlságosan is valószerű (pl.: mikor már nagyon kell és nem tudunk felkelni pedig tudjuk hogy menni kell vc-s álmok stb... tüsszentésnél nekem is bemegy egy kicsi de csak ritkán!
2013. máj. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon-nagyon ritkán. Pl. most a télen súlyos influenzám volt, és nagyon erősen köhögtem, szinte fulladásszerűen (épp csak megúsztam a tüdőgyulladást a doki szerint). A köhögés alatt volt úgy, hogy elcseppent, főleg, ha kicsit teli volt a hólyagom (az ember 40 fokos lázzal nem szívesen mászkál még WC-re se, csak ha már nagyon muszáj).
2013. jún. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van. Sokat voltam felfázva.
2013. júl. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pont kamaszkoromban nagy tüsszentésekkor nekem is néha bement. Mostanában már nem (28), nem tudom mi változott, nem szültem meg nem tornáztam. Talán több lett a sport.
2013. dec. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Intim tornával meggyógyítható. pl. vizelés szakaszos végzése. Elindul, majd abba hagyja a beteg, aztán 1 perc múlva folytatja, megint megszakítja. Ha naponta végzi, nem fog csöpögni, mert megerősödik a záró izom.

[link]

2013. dec. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2013. dec. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2 volt amikor este pisilnem kellet es azt álmodtam hogy ott a wc ekkor 10-11 eves voltam!!!!
2014. jan. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!