Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció alatt, amikor...

Menstruáció alatt, amikor betétet használunk, WC-zés után szét kell húzni a nagyajkakat, és meg kell törölnünk a vértől a kisajkak és a nagyajkak közti részt is? Vagy elég, ha naponta kétszer megmossuk az egészet szappanos vízzel?

Figyelt kérdés
2015. aug. 12. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Én mindig megtörlöm. Viszont napi 1x fürdök :)
2015. aug. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én reggel zuhanyzom, és lefekvés előtt megmosom. :)

WC után néha megtörlöm, néha nem.

Neked nem lesz olyan a kezed törlés után? Bár a kezemet is megtörlöm olyankor WC papírral, de az nem az igazi. A kézmosás előtt meg még vissza kell venni a ruhát, mindig félek a szagok miatt, hogy olyan lesz a ruha.

2015. aug. 12. 08:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Van olyan hogy olyan lesz a kezem, dehát én otthon vagyok egész nap szinte, tehát ez sem okoz problémát :) Egyébként én fogamzásgátlót szedek, így alig van valami vérzésem, különösebben nem is zavar, észre sem veszem hogy piros napjaim vannak :D Viszont szülés után ömlött, na akkor valóban mindenem tiszta vér lett, hiába is vigyáztam. De ez ott megszokott dolog, így nem kellett tartanom tőle, inkább segítettünk egymásnak a szobatársakkal :)
2015. aug. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Húzogatja a fene, meg lehet törölni anélkül is. Te kérdezted a múltkor azt is, hogy pisilés után szét szoktuk-e húzni?

Akkor se szoktam. Húzkodás, dörzsölés nélkül is fel lehet itatni a vizeletet. Ellenben a kezeddel rengeteg fertőzést felvihetsz főleg idegen helyen akkor is, ha előbb kezet mosol, majd a csapot és a kilincset is csak zsebkendővel fogod meg, mert óhatatlan "hibázni", felesleges kockáztatni.


Szappannal pedig nem mosom az intim részeket. Illatanyagmentes, megfelelő ph-val rendelkező intim lemosóval viszont igen, vagy csak tiszta vízzel.

2015. aug. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én kérdeztem azt is. Igazad van a fertőzésekkel kapcsolatban, de széthúzás nélkül nem tudom ott rendesen megtörölni, valami marad belőle. Lehet, hogy bennem van a hiba. Pisinél nem akkora baj, de a menstruációs vér nem jó, ha ottmarad.


Szappannal kívül mosom, a hüvelyt nem.

2015. aug. 12. 12:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Megtörlöd a puncidat, hogy ne legyél véres, ennyi.

Mondjuk én tampont használok, így sose tocsogok a vérben, mert az számomra undorító. Így nem kell 6x megtörölni, mert nem jön belőlem a vér. Próbáld ki :)

19L

2015. aug. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem törlöm meg ott, amúgy is mindjárt megint véres lenne. Még sosem volt ebből semmi bajom, pedig már menstruálok vagy 2 évtizede. :)
2015. aug. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!