Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szabálytalan ciklussal megyek...

Szabálytalan ciklussal megyek nőgyógyászhoz! Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Szabálytalan a ciklusom, de még szűz vagyok, úgyhogy eddig nem voltam nőgyógyásznál. Mire számítsak, mi fog történni?

Sima labori és endokrinológiai eredményt magammal vigyem? Mert ezeket csináltattam előzetesen.

Köszönöm a válaszokat!



2015. aug. 15. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen, vigyél magaddal minden papírt, az a biztos.

Meg fog vizsgálni, hogy nincs-e valami szervi eltérés, ami esetleg ezt okozná.

És lehet a fogamzásgátlót fogja mondani de azt tudni kell, hogy művi ciklust csinál, nem rendezi a valódi ciklusodat, csak elfedi a problémát. Ezt csak akkor fogadd el, ha tervezel nemi életet élni és ezt választanád védekezési formának.

2015. aug. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy? Ugyanis a szabálytalan ciklus 18 éves korig normális. Én nem fogadnám el a fogamzásgátlót, az én ciklusom 12 és 18 éves korom között teljesen rendszertelen volt, a rendszeres szexuális élet állította be.


Meg fog vizsgálni, le kell vetközni, első körben csak nacit és bugyit. Felfeküdni az asztalra, megvizsgál, ez kicsit kellemetlen lehet, de nem fájdalmas. Aztán megnézi a melleid, megtapogatja, majd megbeszélitek a többit.

2015. aug. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 21 éves vagyok. Fogamzásgátlót nem szeretnék szedni, de lehet nem is szabadna, mert trombózishajlamom is lehet (voltam hematológiai vizsgálaton, de nincs még eredménye). Hüvelyen belüli vizsgálat az nincs ugye?
2015. aug. 15. 23:39
 4/12 anonim ***** válasza:

Magánhoz mész?

Kérj uh-t, ha van

2015. aug. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagy valószíneg magánrendelésre igen. Uh alatt hasit értesz gondolom.
2015. aug. 16. 10:55
 6/12 anonim ***** válasza:

De van hüvelyi vizsgálat és ha rendes eredményt akarsz, hagyod is.

Az UH is hüvely ilyen esetben, hasival nem sok mindent látnak egy nem terhes nőnél, akinek a méhe a bugyivonal alatt van.

2015. aug. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát én hagyom, de nagyon szűk vagyok, akkor hogy a fenébe nyúl fel? A hüvelyi uh meg nagyon durva egy szűznek állítólag... De nem tudom.
2015. aug. 16. 17:06
 8/12 A kérdező kommentje:
És mindenki válasz nagyon jól jön. Akkor hüvelyi uh-t kellene csináltatni???
2015. aug. 16. 17:09
 9/12 anonim ***** válasza:

Szűzeket is a te korodban hüvelyi úton megvizsgálhat az orvos,sőt rákszűrést is tud vêgezni.


Beszélgetéssel indít az orvos,majd közli fáradj át a vizsgálóágyhoz, ott alul levetközöl,bugyi,naci le(zokni maradhat),ágyra felfekszel,ágy vége fele,a tartó lábak közelébe lecsúszol fenêkkel,lábakat lábtartóra teszed.


Jön a dokimegy ujját simosítóval bekenni,hüvelyedbe teszi,közben a másik kezével a hasad vêgig nyomkodja,méh,petefészek helyzetét kitapintja ekkor.Majd kihúzza az ujját.


1.Na most vagy az van hogy ha kihúzta az ujját a hüvelyedből és egy vékony pálcikával a hüvelyedbe nyúl sejt mintát vesz.

2.Vagy egy kacsa nevű eszközt(szűzekre is ki van alakítva,náluk ez a kacsa kisebb,rugalmasabb anyagú)a hüvelybe teszi,ennek fejét szêtnyitja,kitáhítja a hüvelyed és a kacsa szájába,a nyitott hüvelybe pálcikát tesz és sejt mintát vesz.


Pici vérzés előfordulhat.


Ezek után hüvelyi uh-t csinálhat,sok esetben ezt ha fizetnek érte akkor végzik,kérésre el.

Hüvelyedbe egy vékony,hosszú csővet vezet be,monitoron megnêzi mi a helyzet.


Hasi uh-t is végezhetnek ekkor a hasadra nyűlos zselêt kennek és látja a monitoron mi van a hasadban.


Illetve nagyon fiatal szűzeknêl végbélen keresztül is megvizsgálhat.

Egy ujjal popsiba nyúl.


Ha rákszűrést vagy hüvelyi vizsgálatot elvégezte alul öltözhetsz is fel.

De utána megkérhet hogy a melled mutasd meg(ez nálam csak kérésre történt eddig).

2015. aug. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Majd az orvos eldönti mi legyen.


De youtube-on ha freemail címmel regisztrálsz videot is tudsz erről megnézni.


Majd írd meg mi volt.

2015. aug. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!