Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik gyógyszert vegyem meg,...

Melyik gyógyszert vegyem meg, mi használ külső nemi szerv viszketésre (már elég hosszú ideje nem szűnik)?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre sajnálom ha hosszú,de szükségem lenne a tanácsaitokra!


Már talán több éve néha előjött,hogy viszketek odalent, de csak kívülről. Jó pár hónapja nem szűnik a panaszom és egyfolytában viszketek. Nem használ semelyik gyógyszer. Talán még rosszabb is lett. Folyásom már serdülőkortól volt elég bőségesen aztán csökkent mióta fogamzásgátlót szedek. Általában fehéres vagy sárgás. Azt megjegyezném, hogy már vagy 2 éve borotválom magam lent de nem hinném, hogy emiatt lenne a viszketés mert jobban a csiklóm körül viszketek azon belül is inkább bal oldalt. Részletesebben lent:


Decemberben elkezdtem szedni egy fogamzásgátlót, a neve Taisa. Az elején ugyan voltak rosszulléteim de már minden rendbe jött. Mondta, hogy menjek el vérvételre, s mikor vissza vittem a labor eredményem felírt egy Silygamma nevezetű gyógyszert mert hogy nem tűnik jónak a májammal kapcsolatos értékek. Nagyon kmolyan vettem,be is szedtem. Ugyanekkor visszamentem a háziorvosomhoz is, hogy ő is nézze meg az eredményem és ő meg folsav hiányra gyanakodott, így felírta a Maltofer Fol nevű rágótablettát. Oké ezt is beszedtem. Ezek után semelyik se mondta, hogy nem ártana megnézni mit javultak az értékeim de mindegy.


Mindemellett ami valójában a problémám, hogy már az első nőgyógyászati vizsgálatnál(ez volt az első) jeleztem a dokinak, hogy viszketek odalent. Erre felírt vmi Gyno-Pevaryl hüvelykúpot. Ezt is megvettem, elhasználtam. De sajnos még ugyanúgy viszkettem. A kenet vizsgálatnak eredménye pedig azt mutatta hogy nem vagyok gombás se semmi bajom. Mikor visszamentem megint minden vizsgálat nélkül egyetlen kérdéssel (Milyen színű a folyása fehér vagy zöldes?: mondtam hogy fehér.) felírta a Gynoxin hüvelykapszulát és felírt még egy Femiflo nevezetű kemény kapszulát: napi egy szemet kell bevenni. Nos ezt nem vettem meg mivel interneten a tájékoztatójában azt olvastam, hogy aki szájon át történő fogamzásgátlót szed az kerülje ezt a gyógyszert. Tegnap megint visszamentem a nődokihoz de a dokim szabadságon van így helyettesítés volt. Elmondtam neki is a panaszom, hogy még mindig nem múlt el és még mindig viszketek kívül. Gondoltam ez már hátha felír vmi kenőcsöt és nem belül akar tisztítani. Erre mondta, hogy vegyek hüvely irrigátort(később utánanézve rájöttem hogy ez az intim zuhany) meg tejsavas tablettát és kúráljam ki magam. A szavak hallatán azt se tudtam mik ezek de gondoltam majd megtudom mivel mondták, hogy kapható a rossmannba, nézzem meg ott. Azt hozzátenném, hogy ez a doktor sem vizsgált meg. Ja és mondtam hogy nem vettem meg az előbb már leírt Femiflo kapszulát erre az aszisztenske belevágva a beszélgetésünkbe rögtön mondta hogy hát az csak egy szem naponta. Attól nem lesz bajom.. Erre a doktorúr is kifigurázva mint egy hülyének azt mondta hogy akkor szedjem be olyankor amikor menstruálok hisz akkor nem szedek fogamzásgátlót. Nem hittem el. Most ezek engem néznek hülyének vagy velük van a baj?


Mostmár nem tudom mit csináljak mit vegyek meg vagy mit nem mert az intim zuhanyról is hallottam hogy eléggé felboríthatja a hüvelyflórámat főleg ha nincs is bajom oda bent. A Femiflo-tól pedig félek mert nem akarom, hogy esetleg gyengítse a hatását a fogamzásgátlómnak és teherbe essek. Egyszerűen ez az egészségügy felháborító! Ránézésre írnak fel gyógyszereket az embereknek..és még bunkók és lenézőek is. A pénztárcám pedig ezt nem bírja!!


Mindenesetre köszönöm a segítő válaszokat és véleményeket.

18/L



2015. aug. 18. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy normális szakorvos semmiképp sem kerülhető el. Ha a nőgyógyászokkal nem volt szerencséd, javaslom a bőr- és nemibeteg gondozót.

Lehet, hogy tényleg gombás fertőzésed van, ami rendszeresen visszatér. Ezt okozhatja akár a fogamzásgátló tabletta is, ugyanis erősen hajlamosít az ilyesmire azáltal, hogy megváltoztatja a hüvely pH-ját.

Talán egy időre érdemes lenne abbahagyni és megnézni, hátha attól vannak a panaszaid.

Az is lehet, hogy valamiféle bőrbetegséged van, ezért lenne érdemes bőrgyógyászhoz fordulni.

2015. aug. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, mindenképp utánanézek a szakorvosnak!

Igen én is hallottam, hogy a fogamzásgátlótól is lehet de sajnos ez a viszketés már előtte is jellemző volt.


Abbahagyni nem szeretném, mert akkor megint jönnének a rosszullétek és egyébként is biztonságosabbnak érzem a fogamzásgátlót mint az óvszer használatát.


Azt ELFELEJTETTEM LEÍRNI, hogy a páromnak nincsenek panaszai, nem észlelek rajta fehér foltokat vagy pirosodást.

2015. aug. 18. 11:08
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Azt mondják, hogy maszek nőgyógyászhoz kell menni ha meg akarsz tényleg gyógyulni. Mert ő komolyan vesz.Pénzbe kerül, de megszabadulsz a viszketéstől.
2015. aug. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Akkor első körben egy bőrgyógyászt javaslok. Lehet, hogy tényleg nem is nőgyógyászati eredetű a panaszod.
2015. aug. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt próbáld ki még mielőtt dokihoz mész. [link]
2015. aug. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Utánuk nézek!
2015. aug. 18. 11:15
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam már a Canestenre meg hogy kenőcsöt is veszek hozzá hátha az segít, csak így magamtól nem akarok mindent összevenni, hogy később baj legyen belőle.
2015. aug. 18. 11:18
 8/8 anonim ***** válasza:
"Azt ELFELEJTETTEM LEÍRNI, hogy a páromnak nincsenek panaszai, nem észlelek rajta fehér foltokat vagy pirosodást." - mert a férfiak 99,9%-nál NINCSEN SEMMI TÜNET. Ettől még ezerszer elkaphatta. Nálunk így ment fél évig, oda-vissza, úgyhogy neki is szépen irány a bőr-és nemibeteg gondozó! Ha kellemetlen, ha nem, elég, ha csak hozzád ér, nem kell szexelnetek sem, mivel gyenge az immunrendszer, ilyenkor, ennyitől is visszakaphatod. Illetve nem ártana keresni egy normális nőgyógyászt és rendes, szájon át szedendő gombaellenes szert (Fluconer, Dermyc, egyéb flukonazol tartalmú kapszula) szedni, minimum 3 hétig, heti egyszer egy kapszulát, a párodnak is.
2015. aug. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!