Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetnék hajhullás ellen?

Narumi kérdése:

Mit tehetnék hajhullás ellen?

Figyelt kérdés

Nagyon hullik a hajam, és valószínűleg a stressztől, mivel elég komoly családi problémáim vannak, de ezeket nem lehet könnyen megoldani, tehát most a "ne stresszelj" tanácsok nem válnak be. Táplálkozással sincs gondom, mindent megeszem, nem vagyok válogatós. És nem is erőltetem meg a hajam mindenféle pakolásokkal. Pár száz forintos sampont használok, valamint gliss kur szprejt a schwarzkopf-tól. Semmi mást.

Valakinek valami jó ötlete? :)



2015. aug. 20. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez hormonalis zavar, menj haziorvoshoz majd elkuld vizsgalatra.
2015. aug. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Úgy írtad ki a kérdésed, hogy nekem ebből úgy tűnik szerinted már pedig minden rendben van, kivéve ugye a stresszt de arra meg köszönöd, ne mondjunk semmit.


Pedig nyilván nincs minden rendben, különben nem hullana a hajad. Kizárólag családi problémától nem hullik a haj. Maximum a stressz okozta tápanyaghiánytól és hormonális elváltozásoktól hullhat.


A mindent megeszek meg nem jelent mindig jót, főleg ha ne adj Isten PCOS-s és inzulinrezisztencia a bűnös, és te a nagy problémák miatt csokikával meg sütikével nyugtatod magad.


Ezer egy dologról tudnék órákig pofázni, de nem tudom érdemes-e, ha szentül meg vagy győződve róla, hogy nincs más problémád, csak a stressz.

2015. aug. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem csokira gondoltam amikor azt írtam, hogy mindent megeszem, hanem húsra, zöldségre és gyümölcsre. :)

Azt írtam hogy valószínűleg a stressz miatt, én sem vagyok benne biztos, csak az az első számú tippem. :)

2015. aug. 20. 21:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Értem.


Túlsúlyod van? Körmöd törik?


Bőrpobléma? Száraz bőr vagy pattanások?


Gyomor vagy bélrendszeri panasz van?


Menzesz rendben?


Fogaid rendben vannak?

2015. aug. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen törik a körmöm, a többivel nincs problémám :)
2015. aug. 21. 02:19
 6/7 A kérdező kommentje:
Pattanások is csak néhány, de azok csak akk jönnek elő ha megjön menzeszem, ha az elmúlik akk a pattanások is. :)
2015. aug. 21. 02:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Első körben próbáld ki, hogy szedsz egy kis multivitamint, de legyen benne vas is! Az javítja a köröm és a haj minőségét. Vannak kifejezettem bőr/haj/köröm vitaminok is. Ahogy érzed.


És egyél megfelelő mennyiségű fehérjét. Húst, tojást stb.


Nem tudom mikor voltál fodrásznál utoljára, de ha régen, akkor egy frissítő vágás sem árt, ugyanis a törött hajszálaknál a hajhagyma nem jut elég levegőhöz, a haj így elhal, kihullik.


A hajmosásnál pedig nagyon figyelj arra, hogy a fejbőrödet alaposan mosd meg, masszírozd át! A fejbőrre rakódott zsíros elhalt hámsejtek szintén elzárják a hajhagymákat a levegőtől, a masszázs pedig serkenti a vérkeringést és a tápanyagfelvételt. Az utóbbi időben nagyon meleg volt, ilyenkor jobban izzad a fejbőr is, zsírosodik a haj is, és ezért jobban rakódik a fejbőrre a kosz. Én amióta erre figyelek hajmosásnál, sokkal kevésbé hullik a hajam.


A túl sűrűn (naponta) történő hajmosás viszont már nem jó. Rövid hajnál elég 2-3 naponta, hosszúnál heti 1-2-szer mosni.


Ha továbbra is erősen hullik a hajad, akkor ki kell vizsgálni. Mert pl. fogászati gyulladás, de gyakorlatilag bármilyen gyulladás, pajzsmirigy probléma, PCOS-s vagy más hormonális zavar is okozhatja. Akkor is ha még nincs más jellemző tünete.

2015. aug. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!