Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet, hogy belém szorult a...

Lehet, hogy belém szorult a tampon?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, nagyjából 3-4 éve tampont használok... Soha semmilyen problémám nem volt vele... Ma fog kezdődött a menstruációm, mivel nekem először minden nagyon erős, így ilyenkor már szoktam berakni egy normál tampont, nehogy kellemetlenség érjen... Hajnalban keltem, mert dolgom volt. Őszinte leszek: úgy emlékeztem raktam be tampont indulás előtt, de amikor hazaértem nem találtam... Kétségbe vagyok esve, lehet felcsúszott egy tampon, ami még mindig "odafent" van??? Vagy egyszerűen csak elfelejtettem berakni??

A középső ujjamat teljesen fel tudom dugni, nem érzem, és vérzem is... Ha lenne bennem tampon ugye nem véreznék, hanem az felfogná? Próbáltam erősen nyomni, de utána sem volt semmi jele annak, hogy lenne fent...Segítségetek! Hosszú hétvége, nőgyógyász sehol... És egyébként is... Lehet, hogy csak vaklárma?



2015. aug. 21. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak akartál felrakni és nem raktál fel.

Ha folyna a tampon mellett a véred, akkor a tampon eleve megtelik, tehát érezhető.

Viszont ha rám hallgatsz, akkor nem csinálsz ekkora ökörséget, hogy a semmiért raksz be tampont, hanem akkor ha így van, hogy hirtelen jön meg, akkor inkább tegyél be egy betétet, az felfogja a vérzést, ha megjön, utána meg tudsz már tampont használni.

De vérzés nélkül tampont használni kifejezetten felelőtlen dolog, sérülhet a hüvely nyálkahártyája tőle, apró sérülések keletkeznek rajta, amin keresztül könnyen kórokozók jutnak oda, illetve a természetes folyást is felszívja, ezáltal kiteszed magad egy fertőzésveszélynek. Nem vagyok tamponellenes, hisz magam is azt használok, viszont erre mindig figyelek!

2015. aug. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Középsö ujjad eléri a méhszájadat valamilyen testhelyzetben? Ki tudsz tapintani valami idegen testet?
2015. aug. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És a zsinór se látszik vagy nem érzed? ....Ajánlom hogy első nap amikor nincs még semmi akkor csak betétet használj ami jobb szívóképességü(e.ü. nem tisztasági) így se ér meglepetés :) (am.megsértheted a hüvelyfalat ha csak simán felhelyezel egy tampont de ne nem vérzel)
2015. aug. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Anatómiából sajnos nem vagyok túl jó... De "beleütközik valamibe" a középső ujjam, igen...

Nem látszik a zsinór...

A tanácsokat köszönöm, a jövőben nem fogok tampont használni akkor, amikor még nem vérzek vagy csak nagyon gyengén... Jobban belegondolva ez valóban butaság volt részemről...

2015. aug. 21. 12:14
 5/8 anonim ***** válasza:
ha másképp nem, rendelőben kihúzzák :) inkább mint hogy belédrohadjon
2015. aug. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha bent lenne, akkor már éreznéd. Megszívja magát és nagy helyet elfoglal. Szerintem nem tetted fel.
2015. aug. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nincs benned, már nagyon büdös lenne és más jele is lenne!
2015. aug. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csinálj úgy, mintha székelned kellene, ha bennt lenne, így kijönne, az van a tájékozatatóba írva.
2015. aug. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!