Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Így is azért meg lehet mondani...

Így is azért meg lehet mondani, ha inzulinrezisztens vagyok?

Figyelt kérdés
PCOS gyanús vagyok. Ma elmentem sima vérvételre, hogyha nem vagyok eleve cukros akkor holnap megyek terheléses vérvételre. Ma kérdeztem a nővértől, hogy a beutaló alapján néznek-e inzulint és azt mondta nem, csak cukrot. Én nem értem, ha IR gyanúval utal be, akkor miért nem úgy kéri a vérvétel eredményét?
2015. aug. 27. 08:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én is PCOS gyanús vagyok. Engem elküldtek egyből teljes vérképre + terheléses cukor és inzulinszint mérésre. Nálam ki is derült, hogy inzulinrezisztens vagyok. Ennek ellenére a vércukor szintem tökéletes. A 120 perces inzulinom pedig magas. Nyilván azért sem magas(még) a cukrom, mert inzulinból túltermel a szervezetem. PCOS-nál pontosan emiatt nem elég csak a vércukor vizsgálatot kérni. Bár nem vagyok orvos, de szerintem a sima vércukor vizsgálat igencsak mit sem ér. Főleg azért mert a PCOS gyakran együtt jár az inzulinrezisztenciával
2015. aug. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezért nem értem én sem, hogy ennek így mennyire van értelme. Esetleg megkérdezhetem az orvos nevét akinél voltál?
2015. aug. 27. 09:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát igen így nincsen túl sok értelme. Én magánrendelésre járok Dr.Szalóki Alizhoz. Nem egy olcsó mulatság, viszont nagyon alapos. Szerintem az ember ne pont ez egészségén akarjon spórolni:/
2015. aug. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!