Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló váltásnál lehet...

Fogamzásgátló váltásnál lehet ilyen, vagy más lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve kezdtem szedni a gestomix 20 nevű gyógyszert, de májusban az erősebb vérzés és görcsök miatt kaptam egy erősebbet a gestomix 30-at. Júniusban kezdtem el szedni, de már az első vérzés durván fájdalmas volt és nagyon erős, rosszabb mint a gyengébb gyógyszerrel A harmadik levél felénél tudtam csak elmenni orvoshoz, aki megvizsgált, és felírt egy másik fogamzásgátlót, a Tasia 3 mg / 0,02 mg-os gyógyszert. A tájékoztatójában azt írták hogy ha váltok egy másik tablettáról, az utolsó aktív gyógyszer után vegyem be, vagy pedig legkésőbb a tablettamentes szünet 8. napján, ahogy amúgy is szedné az ember. A dokim azt mondta hogy a vérzés első napján szedjem. Na most volt egy kis zavar, elég erős hasmenésem is lett, valami vírus, és nem mertem bevenni, csak a 8. napon kezdtem el, ami annyit jelent hogy közben megjött, de nagyon gyenge volt kivételesen. Csütörtökön kezdtem szedni a taisát, akkor már elmúlt a vérzésem, de ma, pénteken ismét elkezdett, nem rendesen menstruációs vérzés, kevesebb, sötétebb vér szerű, de nem barnázás. Kérdesem annyi, hogy ez lehet az új gyógyszertől vagy esetleg terhesség vagy mi más gond lehet? Orvoshoz 2 hét múlva megyek, de addig szét idegeskedem magam..
2015. aug. 28. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Hormonzavar. Bekavart az új gyógyszer is, de a hasmenés is.
2015. aug. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először is nyugi! Nincs baj.


Mivel ugyanaz a hatóanyag volt a Gestomixben is (vagy azzal egyenértékű), mint a Tasiában, nem kellene neki ilyet csinálni, ha a 8. napon vetted be az első szemet.


A terhesség nem vérzik, legalább is nekem azt tanították, hogy az pont a vérzés hiányával jár. Erre gondolni is fölösleges.


Egyébként én arra szavaznék, hogy nem az új gyógyszertől van, mert az nem tud ilyen gyorsan hatást kiváltani. Lehet, hogy csak egy pillanatnyi szabályozási zavarba került a szervezet, és most az előző, szokatlanul kevés vérzést próbálja kompenzálni. A női ciklus tud összevisszaságokat csinálni, néha megjön egy héttel korábban, egy héttel később, kimarad egyet, vagy az egész cikluson keresztül megmarad egy kis pecsételő vérzés. Ezek mind normálisak.


Baj akkor van:

- ha bővebb vérzés áll fenn sokáig (ez is inkább a vérvesztés miatt gond; ha hirtelen vérvesztés nincs, a dolog mindenképp ráér)

- ha a probléma az új ciklussal nem nullázódik, a tünet ciklusokon keresztül megmarad (jelentkezzen akár folyamatos pecsételő vérzésként, vagy ciklustól független, rendszertelen, de ismétlődő vérzésként, akár fájdalomként)

- ha a menstruációs vérzés három egymást követő alkalommal kimarad, pedig korábban rendszeres volt


Remélem segítettem, a további kérdésekre is szívesen válaszolok privát üzenetben.

2015. aug. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!