Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Először megyek nőgyógyászhoz...

Először megyek nőgyógyászhoz és szűz vagyok. Mi fog történni?

Figyelt kérdés

Most kértem hozzá időpontot, két hét múlva megyek hozzá. Szabálytalan a ciklusom, ezért gondoltam, hogy el kellene mennem hozzá. A háziorvosom ajánlotta, mivel ő nem tud nézetni női nemi hormonokat a vérben, csak nőgyógyász.


De kicsit félek, hogy mi fog történni. Először ugye beszélgetés van, ahol kikérdez a panaszomról? Ha esetleg unszimpatikus lesz és bunkó, akkor otthagyhatom még a vizsgálat előtt? Egyáltalán hogyan vizsgál meg egy szüzet (nem szeretném, ha fájna)? Ill. ha megkérem, biztosan el fog küldeni erre a hormonvizsgálatra? A házidoki szerint ő csak akkor tud továbbküldeni az endokrinológiára, ha a nőgyógyász kizárta, hogy ezek a hormonok okozzák a problémát (koleszterinnek, fogyással is vannak problémáim).

Köszi a válaszokat!!!



2015. szept. 8. 14:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mióta menstruálsz? Mennyire rendszertelen?
2015. szept. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok, 11 éves korom óta. Van, amikor pontosan jön, de inkább az a baj, hogy állandóan késik legtöbbször (ugye terhes nem lehetek, most az életem se stresszes, még így is).
2015. szept. 8. 14:13
 3/14 anonim ***** válasza:
Mindig ugyanannyit késik?
2015. szept. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Változó, valamikor csak napokat, de ezért heteket nem.
2015. szept. 8. 14:21
 5/14 anonim válasza:
0%
Nekem elso alkalommal, mikor meg szuz voltam, a fenekemet tagitottak ki es oda nyomtak muszereket.... Fajni fog, de legalabb szuz maradsz.
2015. szept. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mennyi nap? Pár nap miatt teljesen felesleges menni, nem vagy gép, nem mindenkinek napra pontos.
2015. szept. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
5-ös, te nem vagy komplett....
2015. szept. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Már miért ne lenne komplett az ötös? SZűz lányokat szoktak így vizsgálni.
2015. szept. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ja, erről már én is hallottam... de vki a kérdéseimre is tudja a választ?
2015. szept. 8. 16:50
 10/14 anonim ***** válasza:

Először elbeszélget veled, megkérdezi, hogy a menstruációd végétől számítva hanyadik napra esik a következő menzeszed. Illetve a vizsgálaton kérni fogja az utolsó menstruációd első napját. Ha szűz vagy, tudtommal nem fog semmit sem beléd "dugni", ha mégis, az sem fáj, csak kicsit kellemetlen, bár inkább kínos, mintsem fizikai fájdalom.

Valószínű, hogy vért vesz majd, azt küldi további kivizsgálásra.

Ha nem lenne szimpatikus az orvos, otthagyhatod persze, nem vagy köteles végigülni a kivizsgálást, csak hülyének fog nézni. Inkább menj el a nőgyógyászhoz információszerző jelleggel, hogy be tud-e írni a paciensei közé, ha igen, mikor jöhetsz kivizsgálásra, és legfeljebb nem mész oda vissza.

2015. szept. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!