Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció késleltetése...

Menstruáció késleltetése fogamzásgátlóval?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy hogyan működik ez pontosan? Reziát szedek, nekem van 4 placebo tablettám a levél végén, amikor meg kell jönnie. Ha késleltetni akarok egy hetet, akkor ezeket nem veszem be, hanem az új levél első sorát. És utána beszedem a négy placebot?

2015. szept. 8. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
sztem igen.
2015. szept. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Mi a teendő, ha késleltetni akarja a menstruációs ciklust?

Annak ellenére, hogy nem ajánlott, késleltetheti a menstruációs ciklust (a megvonásos vérzést), ha a 4. sorban található zöld placebo tabletta bevétele helyett egy új csomag Rezia filmtabletta szedésével folytatja. Ilyenkor a második csomag szedésének ideje alatt előfordulhat enyhe vérzés vagy menstruációszerű vérzés. A második csomagban a 4. sorban található, 4 zöld tabletta bevétele után folytassa a tabletta szedését egy újabb csomaggal.

Kérje orvosa tanácsát, mielőtt a menstruációs ciklus késleltetése mellett dönt!

"


Csak el kellene olvasni a betegtájékoztatót...

2015. szept. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
elolvastam, de nagyon hülyén van leírva.
2015. szept. 8. 19:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor megpróbálom máshogy leírni azt, amit a tájékoztató ír:


Kihagyod a 4 placebo tablettát a levél végéről és helyette végigszeded a következő levelet (placebóstól-mindenestől).

Gyakorlatilag annyi, hogy kihagyod az egyik levél placebó tabijait, ennyi.

2015. szept. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De valahol azt olvastam hogy 2 hétnél tovább nem ajánlatos eltolni. így egy egész hónappal eltolódik
2015. szept. 8. 19:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Máshogy nem lehet eltolni.

2 módon lehet befolyásolni a vérzést fog. gátlóval, előrehozni, ilyenkor a szünetet le lehet rövidíteni, illetve eltolni, ilyenkor pedig szünet nélkül kell a következő levéllel elkezdeni egyből szedni.

Tehát 2 héttel nem is lehet se előrehozni, sem eltolni, de ha rám hallgatsz, nem tologatod sehová, nehogy meglepetés érjen és a szokásos vérzésed helyett végig pecsételgesd majd az egész hónapot vagy össze-vissza jöjjön meg az eddig pontos vérzésed.

2015. szept. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!