Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ritkán visszatérő hüvelygombáv...

Ritkán visszatérő hüvelygombával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Még pár évvel ezelőtt jött rajtam ki először a hüvelygomba. Aztán használtam rá Canesten kombit és voltam nőgyógyásznál, aki meg felírt egy másik krémet, de attól megint kiújult. Havi-2 havi szinten előjöttek újra a tünetek nálam. Közben több, mint 1 éve ajánlotta nekem valaki a Lactacydot, hogy Ő azt használja és azóta semmi gondja a hüvelygombával. Rögtön el is kezdtem használni és a több, mint 1 év alatt most jött elő másodszorra. Amikor először kijött, akkor is maximum 2-3 napig tartott, de nem használtam semmi egyebet csak a Lactacydot és rendbe jöttem.

Szóval most megint előjött, csípő érzés és viszket is, viszont nincsen túrósodásom.


Mit tudok ezzel kezdeni? Akkor azért valószínű a Lactacyd segített, hogy ennyire ritkán jön elő most már?


Előtte tényleg tünetmentes voltam jó ideig, semmi viszketés, csípő érzés, sem folyásom nem volt.



2015. szept. 9. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha már előjött, akkor az csak gombaölő hatású szertől múlik el. Mit értesz Lactacyd alatt? A sima mosakodónak nincs ilyen hatása. Vagy irrigáltál?

Menj el orvoshoz, mert nem tudhatod, hogy gomba e. Általában vegyes, bakteriális, gombás szokott lenni. Ha célzottan arra kapsz gyógyszert, akkor nagyobb az esély, hogy elmúljon.


Szedsz esetleg fogamzásgátlót? Mert nekem akkor volt mindig visszatérő fertőzésem. Állandóan nőgyógyászhoz mászkáltam. Már égtem, hogy mindig ott vagyok. Amikor abbahagytam, akkor megszűntek ezek a problémáim.

2015. szept. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A Lactacyd nem hüvelygomba kezelésére való. Csak a tüneteidet szüntette meg,enyhítette, de a valódi okot nem. Tehát fertőző voltál és vagy is még.Ha nem kezelteted ki magad, akkor nem csak a partnered lesz beteg, hanem te is eléred, hogy egy két lábon járó baktérium és gombatenyészet leszel.

A problémáid indulása kori alapproblémád van meg még mindig.

2015. szept. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Lactacyd intim mosakodóról beszélek.


De attól még hogy használom és elvileg nem ér semmit, akkor a tünetek miért nem jöttek ki rajtam eddig? Hiszen ezt csak külsőleg használom, belsőleg nem.

2015. szept. 9. 09:11
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es, igen szedek fogamzásgátlót.
2015. szept. 9. 09:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Az intim mosakodó nem öli meg a gombát, de jót tesz, hogy ne boruljon fel a ph és így kevésbé legyél fogékony a fertőzésekre.

Én nem használok intim mosakodót és mégsem jött ki rajtam mostanában ilyen fertőzés. Most akkor a tusfürdő is gombaölő? Nyilván nem :)

Az is fontos, hogy ha téged kezelnek, akkor a párodat is. Akkor is, ha ő nem érez semmi tünetet. Férfiaknál sokszor nem jelentkezik tünet, akkor is ha fertőzöttek.

Ha nem kezelik mindkettőtöket egyszerre, akkor csak oda-vissza fertőzitek egymást.

2015. szept. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4: Akkor lehet a fogamzásgátlótól is.
2015. szept. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Meg a nőgyógyászommal sem vagyok megelégedve, lehet váltok, már ezen is gondolkoztam.

Ahányszor mentem hozzá, mindig csak felírt valamit, ami be sem vált és még drága is volt.

Most már fogom kérni tőle, hogy küldjön el tenyésztésre, mert arra sem küldött el eddig. Mondjuk Ő a doki neki kellene tudnia ezeket és elküldeni engem kivizsgálásra.

2015. szept. 9. 09:17
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben jártam. Nekem a Laktacid nem volt jó, viszont a rossmann-os facelle mosakodó igen. Plusz a doki a gynoxint ajánlotta. 3db-os kiszerelés. Vény nélkül kapható, nem drága. Ez bevált.
2015. szept. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Írd be a keresőbe : Rózsaméz hüvelyre

Mielőbbi gyógyulást ! :-)

2015. szept. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálkozom ezekkel is.:-)
2015. szept. 9. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!