Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetnék még? Nem bírom...

Mit tehetnék még? Nem bírom ezeket a menstruációs görcsöket.

Figyelt kérdés

Próbáltam már rengeteg gyógyszert, az algo flex m-től egészen a cataflámig, most apranaxot szedek, de már ez is kevés.

Volt olyan, hogy annyira fájt, hogy napi 4-5-öt vettem be apranaxból. Félek, hogy ártok magamnak, de nem bírom ezt a fájdalmat.


2015. szept. 11. 00:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Hat en sem,mar meg sem varom,hogy elkezdjen fajni,mert akkor van hanyastol,szedulesig minden... En algoflex forte-t szedek,ez elég eros gyogyszer,probald ki.
2015. szept. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 lencsefőzelék ***** válasza:
74%

"A La Vie Claire című magazinban írta Dr. Victor Lorenc:


Nőknél a cukor menstruációs fájdalmakat okoz. Itt van például Sophie Z esete, aki mintegy 100 gramm ipari cukrot fogyasztott el naponta. Harmincéves korára a menstruációja rendkívül fájdalmassá vált. A panaszok azonban teljesen elmúltak, amikor 1911-ben felhagyott ennek a „gyilkos anyagnak” a fogyasztásával.

Azóta számtalan hasonló esetet figyelhettünk meg. Ezt a tényt ismerni kéne és el kellene terjeszteni külföldön is olyan embereknek, akik nőkkel dolgoznak. A cukorabsztinencia megszabadítja a nőket az úgynevezett „természetes gyengeségtől”, azaz attól az idegességtől és munkaképtelenségtől, amely gyakran a fájdalmas menstruáció következménye."


William Dufty: Cukor blues c. könyvéből idéztem.

2015. szept. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a legelső napon szoktam nagyon durván görcsölni. Én Cataflamot szedek rá és sportolok akkor is ha fáj, nekem a mozgástól csökken a fájdalom. A Cataflam + mozgás nekem nagyon bevált, szinte teljesen elmúlnak a görcsök.
2015. szept. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem vérszegénységem volt,ahogy ez kezelve lett már szinte alig fáj.

Mensi előtt egyél minden nap szotyit(hántoltat szoktam venni),nagyon sokat segít.

2015. szept. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Voltál már nőgyógyásznál ezzel a problémával? Lehet nem ártana egy vizsgálat.
2015. szept. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem csak a fogamzásgátló segített, de azt meg nem szedhetem örökre, de nem tudom mit csinálhatnék. Nem momdhatom azt a munkahelyemen vagy az egyetemen egy vizsgán, hogy bocs, nem jövök mert épp meghalok a fájdalomtól, pedig épp a 500. gyógymódot próbálom ki... A lelki "sérülésekről" nem is beszélve.

Ja és voltam orvosnál, aki azt mondta, hogy semmi bajom, vagy felír fájdalomcsillapítót, vagy a fogamzásgátlót. Azóta is elmondom a bajom minden orvosnak, aki felírja nekem a gyógyszert, és mindegyik csak bólogat, hogy oké... De azért szerintem is érdemes lenne megpróbálni elmenned orvoshoz.

2015. szept. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
5-ös vagyok. Nem tudom miért lett lepontozva az a válaszom, hogy keressen fel egy nőgyógyászt. Sajnos sokszor szervi problémák is állhatnak a görcsök mögött. Nekem például cisztáim voltak, amik semmi tünetet nem produkáltak azon kívül, hogy nekem is mindig nagyon fájt a hasam.
2015. szept. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!