Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló hatását mennyibe...

Fogamzásgátló hatását mennyiben befolyásolja az antibiotikum?

Figyelt kérdés
Körülbelül fél éve kezdtem el szedni a fogamzásgátlót. Mivel megfáztam az orvosom Leflokin nevű antibiotikumot írt fel rá. A fogamzásgátlóból pont most fogyott el egy levél. Ebben az esetben is kell kiegészítő fogamzásgátlás? Ha igen, meddig?

2015. szept. 11. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
befolyásolja. Orvosnak nem említetted hogy szedsz?Tájékoztatnod kell róla,vagy a gyógyszertárban ha mást nem,a patikust megkérded.A betegtájékoztatóban az áll,hogy az orvosnak szólni kell,ha egyéb gyógyszereket,tablettákat szedsz.
2015. szept. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ennél kell egyéb
2015. szept. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
nekem is késik és nagyon aggódok
2015. okt. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ospamox 1000mg-t szedtem.

a vége az lett hogy 3 napot késett a menstruációm. terhes nem lettem, valószínű hogy gyengíthette az antibiotikum a fogamzásgátló hatását, de hányás meg hasmenés nem volt közbe.

utólag ha valaki antibiotikumot vagy más gyógyszert szed egyidejűleg a fogamzásgátó mellett, fontos hogy olvassa el rendesen a betegtájékoztatókat és óvszert mindenképp használjon.

jobb megelőzni a bajt. ártani nem fog.

2015. okt. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!