Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van egy 10 cm-es ciszta az...

Van egy 10 cm-es ciszta az alhasamban, ultrahangon kiderült.6 cm alatt általában kipukkad és felszívódik =>fosás, hányás. Lehetséges, hogy 10 cm alatt is így legyen?

Figyelt kérdés

Vagy van valami módszer rá? Pl.: XY-t iszom/eszem..., felülésezem, behúzok magamnak a hasamba...

Vagy ezektől csak rosszabb :)? Vagy ha kipukkadna, annyit fosnák meg hánynák, hogy tönkre menne a hasam és azonnali műtét kellene, mielött még ez történne? Nem lehet valahogy eltüntetni műtét nélkül?


Nem fáj, nyomásra sem, legalábbis nem veszem észre ha mégis, mert el vagyok foglalva. Még eddig három menstruációs ciklusom volt: március 3 (3 nap nagyon enyhe), június 5 (5 nap), augusztus 25 (6 nap). Soha nem voltak nagy görcseim.

Csak olyan válaszoljon aki nem mond hülyeséget, nem akarok szenvedni! :O

14/L



2015. szept. 16. 16:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Upsz, 10 cm alatt: *10 cm-nél
2015. szept. 16. 16:34
 2/10 bithorlo ***** válasza:

Szia!

Ilyen módszerekkel nem fogod tudni eltüntetni a cisztát.

Beszlj az orvossal, hogy ha nem nő, mi lesz, ha nő akkor meddig várnak a beavatkozással.

Kérdezd meg a műtét menetét, mert az is lehet, hogy csak egy speciális vákuumos tűvel leszívják a váladékot, ha olyan a cisztád.

Ne aggódj!

Ha az orvosnak nem bízol, keress másikat!

Kitartást és jobbulást!

😊

2015. szept. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 bithorlo ***** válasza:
Orvosban...
2015. szept. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszii! Oké csütörtökre van időpontom egy nő gyermeknőgyógyásznál. Majd kifaggatom. :)
2015. szept. 16. 16:50
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha felülésezem, nagyobbodik a ciszta? Mit ne csináljak?
2015. szept. 16. 18:25
 6/10 bithorlo ***** válasza:
Ettől független a növekedése. Ha az orvos nem tiltott el bizonyos mozgásformáktól, akkor nyugodtan felülésezhetsz, illetve sportolhatsz.
2015. szept. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A nőgyógyász azt mondta nem kéne tesiznem, mert ha megreped a ciszta, nagy baj van. Ő is megnézte az ultrahanggal és ő azt mondta 9×11cm. Elötte ittam 2 pohár vizet, szóval ő jobban láthatta.
2015. szept. 19. 22:02
 8/10 A kérdező kommentje:
Jobban mint a has ultrahangos, aki 10cm-t mondott legnagyobb oldalnak.
2015. szept. 19. 22:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon vigyázz vele mert elég nagy és ha megreped az iszonyatosan tud fájni, sajnos tapasztalat. Cipő felvétel közben repedt meg nekem úgy hogy nem is tudtam hogy van, mentő és azonnali műtét :(
2015. szept. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia!

Nekem 14 centis volt, és rettenetes fájdalmam. Kórházba kerültem úgy derült ki, hogy cisztám van. Megműtöttek,és a ciszta mellett kivették az egyik petefészkem is. Másnap hazaengedtek és néhány hét alatt rendbejöttem. Mindez a nyáron történt, és nem mondom, hogy nem vagyok óvatos, mert emelgetni még nem igazán merek.

Mi van veled azóta? Hogy vagy?

2015. nov. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!