Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek ciszta műtét?...

Petefészek ciszta műtét? 😱

Figyelt kérdés
Sziasztok! A keresztanyukámnak petefészek cisztája van és nem megy el orvoshoz, mert mindig azt mondja, hogy az ő döntése én meg csak piszkálom, hogy menjen el. Nagyon be vagyok parázva, hogy ebből lehet-e baj, ha nem megy el. Olvastam a neten erről a cisztáról, de ilyenről nem nagyon írtak. Szóval ezért fordulok hozzátok. Remélem tudtok segíteni. ☺

2015. aug. 29. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Pedig mindenképp el kell küldeni.

Nekem volt többször is, az utolsóval (harmadik) épp most műtöttek.


Az első úgy derült ki, hogy megcsavarodott. Összegörnyedve, vinnyogva kúsztam be a kórházba, mert olyan érzés volt, mintha megkéseltek volna.


Nem egy halálos betegség, de egyrészt megcsavarodhat és az azonnali kórházi kezelést igényel. A legutóbbi nekem nagy volt, alhasi fájdalmakat okozott. Ha pedig sokáig kezeletlen marad, kialakulHAT később komoly probléma.


Keresztanyukád szült már? Okozhat teherbeesési problémákat, de mondjuk nekem simán összejött a gyerek mellette is. A második cisztám terhesség alatt derült ki egy ultrahangon. Aztán ahogy nőtt a gyerek szépen kipukkasztotta. Mondhatni nagy élmény volt, szintén késeléshez hasonló, alig bírtam felegyenesedni, azt hittem ott halok meg.


Szerintem nyugodtan piszkáld, ezt nem szabad elhanyagolni. Az orvos megnézi ultrahangon, elképzelhető, hogy a mérete miatt ha kicsi nem is csinálnak vele semmit, de figyelemmel kell kísérni.

2015. aug. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Először is nagyon köszönöm a válaszod. Másrészt igen szült már (két huszonéves fia van). A keresztapum szerint neki ez lenne a harmadik. De az első kettőbe azonnal belement ebbe nem. Ha ebből komolyabb baj is lehet akkor mindenképp tovább piszkálom. :/ És jobbulást neked.
2015. aug. 30. 19:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Köszönöm.


Még az jutott az eszembe, hogy nem attól fél esetleg, hogy kiveszik a petefészkét?

Ugyanis nálam most ez volt. Elmúltam 40, nagyobb gyerekeim vannak, tehát nem akarok már szülni, a ciszta mindig ugyanazon az oldalon állandó visszatérő probléma.

Most a műtét előtt beszéltem a dokival és abban maradtunk, hogy ha úgy látja jónak, akkor ne küzdjön azért, hogy a petefészkem megmaradjon. Úgyhogy nekem ki kellett venni azon az oldalon, mert a ciszta is nagy volt, egy korábbi műtét miatt voltak összenövések így ez volt a legegyszerűbb.

2015. szept. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, lehet. És úgy, hogy kivették mennyi időt kellett bent lenned? :/
2015. szept. 1. 15:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerdán volt a műtét, szombaton hazaengedtek. Viszont nekem egy korábbi műtét helyén vágták fel függőleges irányban, hogy ne legyek összevagdalva meg a korábbi összenövéseket is rendezgettek. Normál esetben vízszintesen vágott volna a doki (ahogy a császárt csinálják) és azzal egy nappal korábban hazamehettem volna. Így utólag nem volt szörnyű, elég hamar rendbe jöttem. Most a kontrollon találkoztam egy nővel, akit aznap műtöttek mint engem, őt vízszintesen vágták és más probléma miatt kipakolták. Ő is nagyon hamar összeszedte magát.

Annyi van, hogy sokáig nem szabad emelni.

2015. szept. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kószi szépen és mégegyszer jobbulást! 😊
2015. szept. 10. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!