Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Visszatérő gondok! Van megoldás?

Váry Anna kérdése:

Visszatérő gondok! Van megoldás?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és lassan 1 éve tartanak a gondjaim. Tavaly juniusban szeretkeztem először és eleinte nem is volt baj,csak pár hétten utána nőgyógyászati gondok,kaptam rá Kliont,jobb lett egy jóidőre,kb 2 hónapra amikor ezt ismét eljátszottuk,majd decemberben is.Februárban fáztam fel először, Augmentint szedtem és jobb lett. Áprilusban ismét Klion,mellé Monural és gombaölő. Juni eleje óta állandóan felfázom, most ez az 5. Mindig szex után jelentkezik, az elmúlt 1 hónapban nem volt gondom, de tegnap megint szeretkeztem és megint fáj. A nyáron szedtem Rowatinexet rá, de ezen kivül csak cickafarkteát ittam,meg eszem a tőzegáfonya tablettát. Szedtem fogamzásgátlót a nyáron,de abbahagytam hátha attól lenne.Fogalmam sincs már mivel kéne probálkoznom,a legutolsó is 2 hétig tartott amikor csak úgy elmúlt magától.

2015. szept. 20. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mosakszik a baratod?
2015. szept. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A partnered is volt kezelve? Amennyiben nem, úgy ott a probléma oka. Ő az, akinek bár tünete nincs, de hordozza és mindig visszaadja neked.

Másik dolog. Hasra ütésre felírtak egy gyógyszert, vagy ilyenkor csináltak vizelet és hüvelykenet tenyésztést? Amennyiben nem történt ilyen, úgy valószínűleg soha nem a megfelelő kórokozóra voltál kezelve.

Megint másik dolog. A fertőzések kezelése után helyreállítottad a hüvelyflórádat? Használtál ilyen készítményt. Ha nem, akkor ez is lehet oka mindennek. Ha nincs kellő számú jótékony hüvelybaktérium a hüvelyedben, márpedig fertőzés, illetve ennek kezelése során nem igen szokott, akkor nincs mi védjen a fertőzések ellen.

És aztán még pár dolog. Hány fokon mosod a törölközőket, fehérneműket? Legalább 60 fokon ajánlott. Fehérneműből milyet használsz? Pamutot? Ha nem, akkor azt kéne.

Amikor szex van, pisilsz közvetlenül előtte vagy utána? Ez is lehet oka annak, ha valakinek állandóan ilyen problémája van, hogy nem pisil ilyenkor, pedig kéne.

Szóval ezeken érdemes elgondolkozni...

2015. szept. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Partneredet is kezelni kellene, szerintem ő fertőz mindig újra, férfiaknál sokszor nincs tünet.
2015. szept. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én is arra tippeltem,hogy lehet hogy a páromtól kapom el

újra és újra,de nem volt hajlandó elmenni dokihoz, így azóta már szakítottunk. Viszont az új partneremnél biztos vagyok benne,hogy nem tőle kapom el.

Hüvelyflóra visszaállításról mindig gondoskodtam, de se kenetet,se vizletvizsgálatot, se semmit nem kértek sohase. Tehát nem tudom, hogy mennyire kaptam célzottan gyógyszert,gondolom egyáltalán nem.

A fehérneműt magas hőfokon mosom és figyelek,hogy pamutból legyen. Mindig elmegyek mosdóba szex után.

2015. szept. 25. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!