Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyakori hüvelyfertőzés ellen...

Gyakori hüvelyfertőzés ellen mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon gyakran, két-három havonta el kell mennem nőgyógyászhoz, mert mindig előjön valami. Az orvost is megkérdeztem, de semmi értelmes dolgot nem tudott rá válaszolni, minthogy valahogy visszafertőződöm. Általában felváltva trichomoniasis, néha bakteriális, vagy gombás eredetű fertőzés.

Egy állandó partnerem van, természetesen minden nap fürdőm, szoktam használni intim mosakodó gélt, bugyit is cserélek, nem használok közös törölközőt senkivel, uszodába egyáltalán nem járok.

Olvastam már a Candidáról, de az orvos sosem említette, hogy esetleg ilyen diétát kéne folytatnom.

Az a kérdésem, hogy van-e valaki rajtam kívül, aki gyakran szenved ilyen betegségektől, illetve meg lehet-e valahogy előzni? Van-e valamilyen gyógyszer, étrendkiegészítő, bármi?

Kérlek segítsetek!

L/19



2015. szept. 28. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:

A trichomoniasis nemi úton terjedő betegség. A partnered kezelték? Ha nem, akkor ott a hiba, őt is kezelni kell, különben állandóan visszafertőz.


A gomba és a bakteriális vaginosis más téma, az a hüvelyflóra felborulása miatt alakul ki.

Fogamzásgátló tablettát vagy egyéb hormonális módszert használsz?

2015. szept. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, a barátom is minden alkalommal gyógyszert/krémet.

Fogamzásgátlót szedek.

2015. szept. 28. 17:18
 3/7 anonim ***** válasza:
A koszos kéz is fertőz...akármelyiktek nyúl oda.
2015. szept. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló hajlamosíthat a fertőzésekre. Nem vettél észre olyan összefüggést, hogy azóta gyakoribbak a fertőzések, mióta szeded?
2015. szept. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kb egy éve szedem a fogamzásgátlót, előtte egy-két hónappal szedtem össze valószínűleg egy fesztiválon az első fertőzésemet, azóta ismétlődik pár havonta.
2015. szept. 28. 18:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Dettó!!!


Nekem is mindig más fertőzésem van,de a doki szerint trichomoniasias viszont szűz vagyok.


Én kb 2 hetente járhatnék nőgyógyászhoz,mert már a gyógyszerek sem használnak.


Én nagyon sok mindent kipróbáltam és semmi nem használ.

Teafaolajos ülőfürdő vmennyire jobb komfort érzetet ad,meg tisztaságira is csepegtetek rá.Viszont elmulasztani nem mulasztja el.


Most elmegyek ismét és kérek tenyésztést hátha vmit találnak ha semmit én nem tudom mi lesz :(


Nagyon rossz, emiatt már nem is merek ismerkedni,mert ha össze jönnék egy pasival akkor tök gáz lenne :/


Nem tabu,hogy szoktam masztizni és az ujjam undorító mindig túró állagú enyhén zöldes sárgás cucc van rajta.


Amire még gyanakszom az a Candida viszont mivel nagyon vékony vagyok,ezt többen nem ajánlották. De ha ezt adja ki a tenyésztés akkor rohadt nagy szarban leszek :(


Hüvelyflóra helyre állítót is próbáltam semmi.


Már vagy 4 éve szenvedek ebbe, régen az elején csak kb 4-5 havonta jött elő után már sűrűbben végül már csak addig múlt el míg a gyógyszert szedtem 2 vagy 4 napig.


Bugyijaimat cserélem,tisztálkodom,nem tudom mi lehet ez.


Időpontot is nov 13ra kaptam..

2015. okt. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vagyis a Candida diéátát
2015. okt. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!