Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek kapjak védőoltást...

Netti11face kérdése:

Szerintetek kapjak védőoltást méhnyakrák ellen vagy ne? 13/L

Figyelt kérdés
Már talán 2 hónapja küldtek levelet,hogy be kéne oltatni..de eléggé félek és anyum felhívta a háziorvost és azt mondta ne adassa be,mert van mellékhatása és volt aki meghalt tőle..és nézem,hogy mindenhol azt mutatják,hogy be kéne oltatni a lányokat(tv,újság,internet,híradó,fókusz) és most nem tudom mihez kezdjek,anya azt mondta ha akarom,hogy beoltsanak akkor elvisz..de nem tudom :( könyörgök segítsetek..

2015. szept. 4. 16:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Ezt talán a szüleiddel kellene megbeszélni, de ha nekem lenne lányom, mindenképpen azt tanácsolnám, hogy oltassa be magát.

Foghúzásba is halt már bele ember, és mindennek van lehetséges mellékhatása, még az aszpirinnak is.Viszont olyan komoly védelmet ad egy súlyos vírussal szemben, amellyel nők tömegei fertőződtek, és ami súlyos szövődményeket okozhat,hogy szerintem a rizikó eltörpül a várható "nyereség" mellett.

Ez olyan, mintha azon rágódnál, hogy reggel elindulj-e bárhova, hiszen már annyian haltak meg balesetben - nem csak autóban, hanem gyalogosok is.

2015. szept. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:

Nem vagyok nő, de én is azt látom, hogy megéri.

Nem tudom mi igaz az összefüggésekből, de volt egy lány ismerősöm.

Volt egy görbe estéje, ahol úgy feküdt le a férfival, hogy nem védekeztek.

Elkapott valamit, amit a férfiak csak hordoznak.

Először volt valami műtétje, majd el is rákosodott és végül....

2015. szept. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De nekem egy barátnőm se oltatta be magát,és anyának a barátnőjének a lánya se oltatta be magát,pedig már 21 éves és semmi baja..és a tesom azt mkondta,lehet így akarják az embereket megölni..mert túl sok ember van
2015. szept. 4. 17:11
 4/16 anonim ***** válasza:
58%

Akarsz valaha dugni pasival?


Ha igen,oltass!

2015. szept. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
"Pedig már 21 éves" Istenem! Amilyen híresztelést pedig a tesód hallott, az vészes primitívség! Nagyon furcsa orvos, aki védőoltás-ellenes!
2015. szept. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk mar 2 osztályból mehkaptak a lányok. Köztük én is. Es mar volt vagy egy eve. Semmi bajom. Oltasd be magad. Ez az oltás védő oltás. Megved a hpv virustol. Jo nem 100% es nem minden típusától de legalabb megved. A tesod hülyeségeket mondott hogy ezzel olnek meg az embereket. Ha nem lenne egészséges vagy tenyleg lenne bizonyított alapja akkor mar reg nem gyartanak es nem lenne forgalomban mem adnak be a lányoknak. Nekem unokatesóm is megkapta meg sok évvel ezelőtt es o is el. Egy kis oltás sokkal jobb mint egy rak? Nem? De a te döntésed.
2015. szept. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%

Szia!


Az utolsót kiegészíteném azzal, hogy ki lehet bírni egy "darázs csípést", mint szenvedni a ráktól.

17 vagyok, és én is megkaptam, semmi bajom nem volt az Injekciótól.

Hogy meghaltak volna az injekciótól, az akkora ökörség, hogy az nem emberi.

A szokásos tömeghisztit kelti valaki azzal, ha beolttatod magad, akkor neked annyi...

Ez NEM igaz!

Fő a biztonság! ;)


17/L

2015. szept. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:

"pedig már 21 éves és semmi baja..és a tesom azt mkondta,lehet így akarják az embereket megölni..mert túl sok ember van"

A HPV lappangási ideje akár több évtized is lehet. Számtalan fajtája van. Az a a21 éves lány nem tudhatja, hogy fertőzött-e. Ez nem egy kéztörés, aminek azonnal jelentkeznek a tünetei.

tesód pedig bődületes marhaságot beszélt. Azt azért 13 évesen is beláthatod, hogy ha valakik embereket akarnak ölni, akkor annak van sokkal hatékonyabb és olcsóbb módja, mint a sok százezer forintos oltás ingyen biztosítása sok ezer embernek, akik közül meghal max. 1!

2015. szept. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha megkapod a méhnyakrákot, akkor ez már nem lesz kérdés.
2015. szept. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

olvass el több cikket is, kérlek, mielőtt döntesz


például ezt itt:


[link]

2015. szept. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!