Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kezdek aggódni. Normális ez...

Kezdek aggódni. Normális ez ennyi idő után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17 éves vagyok, 12 éves korom óta menstruálok rendszeresen. Kezdettől fogva megvolt a 28 napos ciklus, de tavaly februárban borult az egész.

Azóta 23-25 napra jön meg, vagy egyáltalán nem jön... Az utolsó első napja június 12-én volt.


A vérzésem egyébként bő, darabos; az első nap elviselhetetlen görcsökkel telik, szédülés, ájulás jellemző, magas lázzal. (pl: Májusban, egy hétfői napon bementem egészéves dolgozatot írni, de amint végeztem, ki kellett mennem hányni, olyan erős görcsöm volt. Később elájultam, kiestem a padból...) Algoflexen, Algozone-on és duplaadag C-vitaminon meg magnéziumon élek ilyenkor, enni sem tudok normálisan, és hiába vedelem a vizet, gyorsan kiszáradok.


Lényeg, ami lényeg, már 81 napja nincs meg, és kezdek aggódni... szűz vagyok, az életmódom nem változott, talán az étrendemre figyelek oda jobban, mint eddig. Mellesleg van egy kis túlsúlyom.

Sosem volt még ilyen hosszú szünet, és félek elmenni nőgyógyászhoz, meg időm sincs rá...


Kérdés lényege: előfordulhat, hogy betegség áll a háttérben?


Helyesírásért elnézést, siettem. :)



2015. szept. 29. 21:09
 1/8 piriiiii ***** válasza:

Szerintem igencsak előfordulhat, vagy, ha nem is konkrétan betegség, de semmi jó. Nem tudom, milyen a kapcsolatod édesanyáddal, de ő tud erről?

Szerintem mindenképp menj el nőgyógyászhoz, egyszer túl kell esned rajta.

2015. szept. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tud róla, szokta is kérdezgetni, hogy megjött-e már, van-e már valami (eddig együtt volt az "ünnep"), és próbált noszogatni, hogy csak menjünk el, de olyan szinten félek... Tudom, hogy nem esznek meg, de baromira gátlásos vagyok.

Meg igazából mióta nincs, nem szokott fájni semmim, nem érzem rosszul magam, szóval annyira nem hiányzik a dolog, de érted... :D

2015. szept. 29. 21:39
 3/8 piriiiii ***** válasza:
Persze, megértem, pláne, ha rosszul szoktál amúgy lenni, de az a természetes, ha egy nő menstruál, úgyhogy muszáj lesz orvosnak is tudnia erről, mert komoly következményei is lehetnek akár.
2015. szept. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kell együtt élned ilyen elviselhetetlen fájdalmakkal amikor megjön - már csak azért is menj orvoshoz, a saját életminőséged érdekében! Lehet pl. endometriózis.

Az sem kizárt, hogy lelki okok miatt nem jön meg, mert félsz a fájdalomtól és tudat alatt arra szuggerálod a tested, hogy ne jöjjön meg és ne kelljen átélned a görcsöket, szédülést, ájulást.

2015. okt. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Piriii! Egy kis görcsölés és fájdalom lehet természetes, de a kérdező által leírt tünetek egyáltalán nem azok! Mindenképp érdemes kikérni egy nőgyógyász véleményét.
2015. okt. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 piriiiii ***** válasza:

Igen, ahogyan ezt én is hangoztattam, menjen el orvoshoz.

Hogy természetes, azt arra írtam, hogy ő viszont hónapok óta nem menstruált, tehát ez nem természetes. Érti?

2015. okt. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja igen, bocsánat. Csak a mondat kétféleképpen értelmezhető, de így már világos!
2015. okt. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Teljesen megfeledkeztem a kérdésről, de gondoltam, azért valami helyzetjelentést illik hagynom.

Voltunk orvosnál, elviekben semmi komoly problémám nincs... PMS, de utánaolvastam, az pedig a legtöbb nőt érinti.

Október végére pedig meg is jött, érdekes módon most nem görcsöltem, nem fájt semmim.


A segítséget azért köszönöm! :)

2015. nov. 8. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!