Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak ebbena helyzetbe...

Mit csináljak ebbena helyzetben? Helytelenül szedtem a fogamzásgátlót. -többi lenn

Figyelt kérdés

Volt még 5 tablettám a fogamzásgátlóból, és egyet vagy kettőt elfelejtettem bevenni. Máskor is volt ilyen, így folytattam ugyan ugy a levél beszedését. Viszont a tabletta szedése közben megjött a menstruációm. Gyengén. Miután abbahagytam a tablettát, vártam hogy ténylegesen megjöjjön, de ez az 5. napig nem valósult meg.Ekkor voltam együtt valakivel, majd most ezóta eltelt két nap ismételten, és azóta sem jött meg.

Mit lehet ilyenkor csinálni? kezdjem el szedni a következő levelet mintha rendesen menstruáltam volna? Az orvos szerint tartsak szünetet, viszont azt nem szeretném, mert pár nappal ezelőtt ugye közösültem. És szeretném ha nem lennék terhes. Úgy tudom hogy iylenkor számít hogy most elkedzem e szedni vagy sem.



2015. szept. 30. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Az orvosnak mondtad, hogy voltál együtt valakivel és semmiképp nem szeretnél terhes lenni? Mit mondott erre?
2015. szept. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most figyelmen kívül hagyva azt, hogy nem vagy képes szedni a fogamzásgátlót (és ez nem az első alkalom...), azért az érthetetlen, hogy amikor úgy érezted, hogy valami nincs rendben a menstruációddal, te vígan szexeltél tovább, fel se merült benned, hogy esetleg kiegészítő védekezést alkalmazz? Ne haragudj, de borzasztóan felelőtlen vagy.


Ha meg orvosnál voltál, ezeket tőle is megkérdezhetted volna.

2015. szept. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ha esetleg valami is összejött abból a közösülésből, akkor már mindegy szeded-e vagy nem, nem utólag véd. Kettő, a dokid azért mondta, hogy tars szünetet, mert akkor lehet tudni, hogy menstruációd valódi ciklusa rendetlenkedik e, egyáltalán elmarad e a rendes menstruáció vagy csak a gyógyszer okozta megvonásos vérzés volt e. Az előfordulhat ha a gyógyszert tovább szeded megvonásos vérzés még lesz, de közben terhes lehetsz. Ha a kettőközt nem tudod mi a különbség akkor néz utána akár neten is, de ne valami női fórumon.
2015. szept. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mivel alapból ez a menstruáció ideje lett volna, így valószínűnek tartottam, hogy nincs peteérésem, és hogy mivel folyamatosan van enyhe vérzésem nagyon enyhe, nemhiszem hogy alkalmas lett volna ott a hely egy esetleges beágyazódáshoz.. ez okán voltam ugymond felelőtlen. Az orvosom kicsit mást mondott mint a többi doki. a Többie szerint nem szabad szünetet tartani, mert felborul a hormonháztartás. nem tudom kinek higgyek, ezért tettem fel a kérdést. Eddig nem volt sem párkapcsoaltom sem semmi egyéb hónapokig, ezért voltam felelőtlen a szedéssel kapcsoaltban.
2015. szept. 30. 16:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a doki azt mondta, hogy tarts szünetet, akkor fogadd meg a tanácsát. Lehetséges akkor megjön a vérzésed, és így kisebb az esélye a terhesség megmaradásának.
2015. szept. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

remélem nem vagyok az...

Elkezdtem szedni az újat, mintha minden rendben ment volna, mert végülis majd 2 hétig pecsételő vérzésem volt. ebben a hónapban majd figyelek a szedésre. és majd azért csinálok egy tesztet egy hét mulva.

2015. okt. 1. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!