Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A méh mérete normális? Nőhetet...

A méh mérete normális? Nőhetett 1 év alatt? Vagy ez a durván 2 centi semmisség? Esetleg azért lehetett az eltérés, mert más orvosnál voltam, más fajta uh gépet használt? Magyarázat lent.

Figyelt kérdés

Előre is leszögezem, tudom, nagyon bugyuta kérdést fogok feltenni, de érdekel. Tavaly októberben voltam az éves rákszűrésen, ahol az ultrahang alapján a méhem kb. 44 mm X nem tudom mennyi volt. A leletet ma találtam meg, így nem emlékszem a pontos adatra. Ekkor közvetlen a menstruációm elmúlása után voltam.A méhnyálkahártyám 3 mm volt.

Hétfőn ismét elmentem orvoshoz, nem oda, ahol előző évben voltam. Ugyanúgy ultrahang, itt leletet nem kaptam, viszont vizsgálat közben mondta a doki, hogy (ha jól emlékszem), hogy 6 centis méh, a nyálkahártya 6,2 mm. Ez a vizsgálat a menstruációm előtt 1 héttel volt, hétfőn kell megjönnie. Gondolom, a méhnyálkahártya azért vastagabb, mert menzesz előtt vagyok most, akkor pedig pont utána volt, így levált.


2015. okt. 1. 09:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértője a témának, de a méh tudomásom szerint egy rugalmas szerv. Terhesség alatt evidens, hogy sokat változik a mérete, tágul, de talán máskor is. Hány éves vagy? Talán mostanra fejlődött ki. A 44 mm gyanúsan kevés, a 6 centi sokkal reálisabb.
2015. okt. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
30 éves vagyok. Előző menstruációm késett pár napot, ezért a biztonság kedvéért elmentem nőgyógyászhoz, hogy a terhességet kizárjuk. Egyébként is esedékes volt a látogatás. De akkor a 6 centi teljesen reális? Kicsit megijedtem, hogy mitől "nőhetett". Igazad van, lehet, tényleg egy rugalmas szerv, és változhat a mérete a ciklus ideje alatt?
2015. okt. 1. 09:55
 3/17 A kérdező kommentje:

Ezt találtam egy orvos válaszol oldalon: A méhtest (méhnyak nélkül) felnőtt mérete általában 4-6 cm hosszú, 4-5 cm magas és ugyanennyi széles. A ciklus alatt mérete nem változik.

Ezek szerint normális az a kb. 44m. De hogy most 6 centit mondott egy másik orvos... Nem lehet semmi probléma?

2015. okt. 1. 09:58
 4/17 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, nem mindegy, hogy a menstruáció után vagy előtte mikor nézik. A méhnyálkahártyától is függ, annak meg nagyon eltérő lehet a vastagsága egyrészt ciklusod melyik szakaszában vagy épp, vagy alkatilag is, a kor sem mindegy, hormonoktól is függ. Ha nagyon vastag betegsére is utalhat. A vérzés nem óramű pontos egy életán át, a vérzés mennyisége sem. Kb ilyen alapon van ez is.
2015. okt. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Igen, akkor valóban e miatt lehet az eltérés. A kb. 44 millis tavaly közvetlenül a menstruációm után volt, a 6 centis most pedig menszesz előtt 1 héttel.
2015. okt. 1. 10:42
 6/17 anonim ***** válasza:
A wikipédia azt írja, a nem szült méh átlagos mérete 7 cm. Tényleg mindent összeirkálnak a neten, összezavarják az embert. Persze lehet, hogy méhnyakkal együtt értik, csak ezt nem írták le...
2015. okt. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Meg átlagost ír. Az ebber szíves is átlagosan 30 dkg, de ha 35 az sem kórós, ha 45 akkor igen, szóval van egy alkati dolog, meg már van egy exrtém méret ami kóros. Amúgy Kórházi dolgozó vagyok.
2015. okt. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is. Igen, azt gondolom, hogy egyik érték sem kóros, csak azt furcsálltam, hogy miért nőtt. Vagyis lehet nem is nőtt, csak a legutóbbi vizsgálaton egy megközelítő értéket mondott a doki (6mm)? Az előzőnél meg a lelet miatt volt pontosan feltüntetve? Az uh gép fajtája is befolyásolhatja?
2015. okt. 1. 11:07
 9/17 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj, félremérték, más volt UH-gép, az orvos...nekem 3 nap eltéréssel mért 2 orvos 2 különböző géppel több, mint 2 cm eltérést. :)
2015. okt. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Igen az sem mindegy milyen UH gép, meg rugalmas szerv és ha duzzad a nyálkahártya tágul kissé.
2015. okt. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!