Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mellfájdalmat meg lehet...

Mellfájdalmat meg lehet szüntetni valahogy?

Figyelt kérdés

Kb 2 éve kezdődött ez az egész. Menzesz előtt 1 héttel kezdődik és ahogy megjön el is múlik, szóval ilyen ciklikus fájdalomról van szó. Amire tippelek, hogy pszichés alapon jött ki. Gyakorlatilag állandóan azt hallgatom a nőktől, hogy így fáj úgy fáj amúgy fáj a mellük és miért nem tudtam már tegnapra időpontot adni(ebben dolgozom).


Kis problémát is okoz ez. Pl ha lépcsőn megyek le akkor a rezgés miatt érzem, hogy a melleim majd' leszakadnak és sportolni se tudok szintén hasonló okból.


Már vagy 12 éve menstruálok, de ilyen problémám még nem volt és sajnos úgy néz ki, hogy meg is fog maradni még jó darabig, de jó lenne ha valamivel el lehetne mulasztani.


2015. okt. 3. 09:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha megkeresnél egy nögyógyászt?


A mellérzékenység menzesz elött/alatt igen sok nönél megszokott, de ha neked eddig nem volt ilyen gondod, most pedig a lépcsön menés is probléma, akkor valami oka van a változásnak. Ez lehet pszihés - de igen valószínütlen, lehet hormonális változás - akár termßeszetes, akár fogamzásgátló miatt mesterséges, de lehet komolyabb elváltozás is. Az okot tisztázni orvos tudja csak megállapítani. Ha baj van, akkor viszont minél elöbb kezelésre van szükséged.

2015. okt. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Pont azét nem voltam eddig orvosnál, mert eddigi tapasztalataim szerint ez teljesen természetes jelenség és egy ultrahang sem mutatna ki semmit. Egyszer 18 évesen már voltam más okból emlő uh-n és semmit nem mutatott ki. ekkor hormon probléma miatt voltam, de még a labor sem mutatott éveken keresztül eltérést és mondták, hogy felesleges járom mert nem tudnak mit kezdeni.


Amúgy a két probléma független egymástól. Tavaly voltam utoljára endokrinológián és semmi eltérés nem volt.


Át is szoktam tapogatni magam, de csak az emlőállományt érzem dudorosnak(ugyebár nem teljesen sima a felszíne és fiatalabb korban meg mirigyes az állomány).


Végül is lassan úgyis esedékes az éves rákszűrés majd max megkérdezem az orvost, hogy tud-e valamit javasolni.

2015. okt. 3. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!