Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elmondaná valaki hogy megy ez...

Elmondaná valaki hogy megy ez a magán orvos/szülész fogadása?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha az ember akar választani egy szülésorvost magának, megkérdezi hogy elvállalná e és hogy mennyit kér érte? Ez nekem olyan izé, akkor már inkább elmegyek egy magán-orvoshoz, ott is fizetek annyit a szülésért, mint amennyit amúgy is adnék, nem? Elmegyek egy konzultációra, majd megbeszéljük az időpontot és kész. Vagy nem így van? Ehhez kapcsolódó kérdésem még, hogy magán orvosnál tudok szülni, vagy a kórházban csak? Mármint a helységre gondolok, hogy ott a rendelőjében megtudom-e szülni, vagy sem. Ha nem, akkor pedig elmegyek egy konzultációra hozzá, megbeszéljük a részleteket-ami pár ezer Ft. Utána megbeszéljük a kiírt időpontot, és ha indul a szülés szólok és megyünk be a klinikára? Vagy hogy megy ez az egész? Mert terhesgondozásra túl messze lenne nekem oda bejárnom. 1-1.5 óra. Pláne magánhoz!!! Mert az sokkal több kiadás. Ha még megtennétek, megírnátok, hogy milyen időközönként kell járni vizsgálatra és milyenekre, ha terhes leszek? Mert akkor ezeknek az árát is megtudom nézni esetleg a magán honlapján. Bár úgy tudom hogy oda kell járnom, ahova kijelölnek. ? Legjobb lenne egy olyan magán, aki rendel a klinikán is. És akkor ott intézném el vele ezeket a dolgokat? Minden érdekel, de nem vagyunk úgy anyagilag, hogy ilyen plusz kiadásokba ütközzek. Köszi!

2015. okt. 7. 11:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Odamész,megmondod,hogy jókat hallottál róla és leteszel az asztalra egy jelentősebb készpénz köteget. Ennyi.
2015. okt. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mellesleg én az első kettőt magándokinál szültem a 3.-at pedig sima,kórházi ügyeletesnél. Hidd el,hogy rájöttem: Ez az egész túl van misztifikálva. Felesleges a maszek doki,a legtöbbet úgyis csak a pénz érdekli. Én,ha újra szülnék,inkább a szülésznőnek fizetnék,ő az aki melletted van amikor kell a segítség,a doki,meg csak amikor már jön a pici,de akkor meg mindegy ki van ott,maszek vagy sem,csak szedje ki éppen,egészségesen.
2015. okt. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én tudatosan ahhoz mentem citológia céljából akivel szeretném a szülést. Mondtam is neki hogy majd terhesgondozásra is jöhetek-e Önhöz. A szülésröl úgy beszélünk hogy mindkettőnknek egyértelmű hogy vele fogok szülni. Neki nincs szabott tarifája a szülésre, mindenki annyit ad amennyit tud. A terhesgondozás havi 9000 azt ki kell fizetni. Havonta hív vissza. A terhesgondozás a magánrendelőbe, a szülés a kórházban ahol dolgozik.
2015. okt. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%

Miért kellene fizetni azért,hogy a munkáját végezze,munkaidőben????


Én csak akkor adnék,ha magánklinikán szülnék.


23/L

2015. okt. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha meg akarod választani kinél szülj, illik adni valamit. Vagy jársz sztk terhesgondozásra ingyen, szülsz annál aki épp ügyeletes ingyen.
2015. okt. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én tudatosan a magánrendelőbe mentem / járok, ott pedig fizetni kell.
2015. okt. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azt mondom, hogy amiért kapja a pénzt azért elég gáznak tartok pénzt adni. Ha meg adok (mert csak kéne..) akkor már mindegy ha a magánrendelőjébe megyek nem?
2015. okt. 7. 12:07
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha megfogadtad bemegy hozzád éjjel, hétvégén, szabadsága alatt ha éppen akkor szülsz. Neki ezt nem fizeti meg az állam, ez munkaidején kívül van, ahogy a magánrendelés is. Az enyém legalábbis bemegy vasárnap hajnalban is ha akkor indul meg a szülés. Ezért választottam őt.
2015. okt. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha magándokit akarsz olyat válassz, aki dolgozik kórházban is. És kérdezd meg vezet-e le szülést, mert nem mindegyik. És olyat keress akinek nincs szabott tarifa a szülésre. Sajnos sokszor olvasni itt az oldalon, hogy Bp-n sok orvos megmondja hogy 100 vagy 150 ezer ha Nála akarsz szülni.
2015. okt. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Nyilvánvalóan egy magánrendelőben nem tudsz megszülni egy gyereket. Vagyis megszülni meg tudod, végül is az utcán is meg lehet szülni, csak nem éppen optimális. Egyrészt nincs elég hely, eszköz, személyzet és műtő sem ugyebár, ha komplikáció lenne.


Orvost úgy kell fogadni, hogy felkeresed és megkérdezed, hogy elvállalná-e. Ezzel gyakorlatilag arra kéred fel, hogy őt értesítsék, ha beindul a szülés. Tehát ne az ügyeletes, éppen a kórházban lévő doki lásson el, hanem hívják fel őt, ő pedig (akár a szabadidejében!) jöjjön be hozzád, vezesse le a szülésed vagy épp operáljon meg, ha az szükséges.

És ezért illik fizetni, hiszen nem a munkáját végzi, hanem plusz munkát vállal. Ez olyan, mintha a gyereked nyelvtanárát kérnéd meg arra, hogy iskola után még pluszban foglalkozzon a gyerekkel egy órát. Gondolom ezt sem várnád el ingyen, nem?

2015. okt. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!