Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetőleg 30 feletti, szült...

Lehetőleg 30 feletti, szült nőktől kérdezem, hogy a normális ciklusuk hány nap?

Figyelt kérdés
Az a bajom igazából, hogy olvastam, hogy a normális az 28 nap lenne, nekem 25 általában. Szeretném nyújtani, bár nem tudom, ezt gyógyszermentesen lehet-e. Elég erősen vérzem, jobb lenne ebből kevesebbszer is. Nálatok mi van?
2015. okt. 18. 08:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez teljesen hülyeség, a 28 nap nem a normális, hanem a nagy átlag. Ennek ellenére jóformán egyetlen nönek sem ilyen hosszú a természetes ciklusa, hanem a renszeresen 21 napos, illetve 35 napos még teljesen problémamentesnek,normálisnak számít. Ha valakinek a megszokott ciklusa pár anpot ingadozik, azaz pl átlag 25 napnál 23-26 között változik, az is a normál tartományban van.


Szóval a ciklust nyújtani teljesen értelmetlen ötlet, mert minden nönek más at alapritmusa, és akinek a 25 nap a megfelelö, annak természetesen nem lehet megváltoztatni. (a gyógyszer meg nem megoldás, mert az nem beállítja a ciklust, hanem kikapcsolja a saját hormonrendszert, ami minden csak nem jó).


Az erös vérzésnek semmi köze a ciklus hosszához, ha nagyon sok, akkor érdemes normális nögyógyásszal beszélni, hogy van-e valami olyan oka, amit kezelni kellene. (A normálist azért írtam, mert amelyik fogamzásgátlóval akarja "javítani", az nem érti a dolgát)


Nekem végig 25-26 napos ciklusaim voltak, emellett négy gyerekem lett és semmi nögyógyászani problémám nem volt soha.

2015. okt. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!