Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első levél fogamzásgátló...

Első levél fogamzásgátló (21db után) mikor kell megjönnie? (Dienille)

Figyelt kérdés
Sziasztok. 19 éves vagyok és most október 1-jén (menstruációm első napja) kellett elkezdenem szedni életem első fogamzásgátlóját, Dienillet. Nem fogamzásgátlás céljából kell szednem, hanem hormonproblémák miatt nagyon pattanásos a bőröm és Roaccutan gyógyszerrel együtt ezt írta föl a bőrgyógyász. Az első pár napban nem tapasztaltam semmi különöset, de aztán barnás folyásom lett. Nem sok, nem is folyton, csak ha elmentem wc-re pl ott volt a papíron, meg néha pár csepp vér is. Tegnapelőtt (okt.21) fejeztem be az első levéllel tehát ma (okt.23) van a 7 napos szünet 2. napja és ma elkezdtem vérezni. Akkor ez most a menstruációm? Lehet hogy hülye vagyok bocsi, de nem értem hogy ez az e vagy hogy ez normális e. Hisz még csak 22 nap telt el az előző menzeszem óta, és nekem mindig pontosan 28-29 naponta jött eddig meg. Kérlek segítsetek mert meg vagyok kavarodva :(

2015. okt. 23. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Fog. gátló mellett nincs menstruációd! Ez megvonásos vérzés, amit a gyógyszer szünetre történő abbahagyása vált ki. Úgyhogy innentől fogva teljesen felesleges összevetned, hogy milyen volt előtte a menzeszed, hogy jött meg, mint jött meg, mert ez teljesen más lesz!

És csak az első hónapban lesz így a vérzésed, innentől fogva 28 naponként fog elviekben megjönni.

És igen, most vérzésed van. Amit hívhatsz akár ugyanúgy menzesznek is, de valójában ez nem az.

2015. okt. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igazából igen, az ijesztett meg, hogy ugye nem 22 naponkènt fogok vérezni, hanem normálisan 28 naponként. Köszi!
2015. okt. 23. 13:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindig a szünet vmelyik napján fog megjönni. Nem túl bonyolult. :)

19L

2015. okt. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most azért jött meg 22 napra, mert a gyógyszer 21 szemes és a szünet valamelyik napján jelentkezik az első vérzés. De ezután a 8. napon újra kezded a levéllel, majd jön a 21 szem és utána a vérzés újra azon a napon fog megjönni, mint az előző hónapban és ez a két időpont között már 28 nap fog eltelni.
2015. okt. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ahogy ababhagyad a 21szemet akkor van 7 nap szünet és akkor megjön kb 2 nap után ahogy abbahagyod, megvonásos vérzés.
2015. okt. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, mar ertem :)
2015. okt. 24. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!