Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sos! 2 hónapja tartó vérzés?

Sos! 2 hónapja tartó vérzés?

Figyelt kérdés
Eddig össze vissza jött meg a menstruációm, volt, hogy kimaradt, volt, hogy 2 hétre rá újra megjött... most viszont 2 hónapja folyamatosan tart. Hétfőn megyek orvoshoz (tudom, már rég el kellett volna mennem) 45 éves vagyok és vérhigítót szedek. Mitől lehet? Mi várhat rám? :(

2015. okt. 23. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sok minden állhat a háttérben. Én 25 évesen idén már kétszer jártam így. Sajnos gyógyszerrel sem tudták elmulasztani, így küret lett a vége. Első esetben az sem mutatott ki semmit, második esetben hormonális alapú mehnyalkahartya túlburjánzást, amire azt mondta az orvosom, hogy klimax előtt álló nők betegsége, ilyen fiatalon ritka. Lehet a háttérben polip, mióma, hormonzavar, de sajnos rák is, ezért kell orvoshoz menni. Az ismerőseim, akik így jártak a változó kor küszöbén, szerencsére mind megúszták a komoly bajt, mindenkinél valami hormonális bibi okozta a bajt.
2015. okt. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy méhpolipod van, ami egy jóindulatú elváltozás. De persze rengeteg egyéb dolog is lehet. Az orvos biztos végez majd hüvelyi ultrahangot és abból akár azonnal kiderülhet a diagnózis. Ha nem, akkor tovább küld még vizsgálatokra. Remélhetőleg semmi komoly, csak a vérhígító miatt vérzik valami ártalmatlan eltérés. Most már próbáld magad a hétvégén nem ezen idegesíteni, mert azzal semmivel nem leszel előrébb, csak tönkre teszed vele magad! Sajnos itt senki sem tud látatlanban segíteni, még egy orvos sem tudna. Most már ne rágd magad, gondolj arra, hogy biztos semmi komoly. A lényeg, hogy bejelentkeztél az orvoshoz, így a legfontosabb lépést megtetted!
2015. okt. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
a vérhígító is okozhatja.
2015. okt. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Anyukámnak (46 eves) is ez volt a problémája, rendszertelen volt neki a menszesze, aztan mikor megjött, akkor egy hónapig tartott neki......elment dokihoz, es kiderült, hogy az egyik petefészkén ciszta volt.2 héten belül meg is operálták laparoszkóppal, 6-7 nap alatt szinte teljesen fegyógyult és azóta minden rendben. Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni
2015. okt. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Holnap kiderül, de nagyon félek! :(
2015. okt. 25. 18:49
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne félj, sokkal nagyobb az esélye annak, hogy jóindulatú dolog, mint annak, hogy rossz! Pont a te korodban nagyon gyakoriak a vérzészavarok, és a vérhígító még rá is tesz egy lapáttal. Holnap este majd mindenképp írd meg, mi volt!
2015. okt. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Na, mi volt az orvosnál???
2015. okt. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Duphaston gyógyszert kaptam. Napi 2szem 10 napig. Azt mondta, hogy ez után rendesen meg kell jönnie majd elmúlnia és vissza kell majd mennem. Remélem beválik. Ez bizony a változó kor.
2015. okt. 27. 09:24
 9/12 anonim ***** válasza:
Hála istennek akkor semmi komoly! Persze a változó kor sem egy nagy öröm, de természetes folyamat... Örülök, hogy "csak ennyi"!
2015. okt. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat és az érdeklődést! Remélem most már minden rendben lesz. Változó kor az élet rendje....
2015. okt. 30. 06:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!