Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Félek elmenni nőgyógyászhoz...

Félek elmenni nőgyógyászhoz (? ) 17/l

Figyelt kérdés
Nem magától a vizsgálattól Félek,hanem az eredménytől.Lassan egy éve voltam először,akkor láttak egy 2 cm-es méhszájsebet,de azt mondták,hogy nem kell vele foglalkozni.Majd 3 hét múlva kaptam egy levelet,hogy menjek vissza ,P2 lett a citológiám,de emellett valami gyulladást találtak.Félek,hogy megint ez lesz.Szokott fájdogálni a hasam menstruáción kívül is,egyébként fogamzásgátlót szedek,mert nagyon erős volt vérzésem,ami miatt vérszegény lettem.Folyásom is minden nap van,gyakran elég bőséges,de nem büdös.

2015. okt. 25. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is, de főleg azért, mert már annyi nőgyógyászati-endokrinológiai panaszom van, hogy azt se tudom, hova forduljak először, mert valamelyik orvos mindenképpen hülyének fog nézni. Ráadásul nem állandó jelleggel áll fenn a probléma, hanem csak egy-egy stresszesebb időszak során. Gyerekkoromban a szimpla megfázásokkal, vírusokkal is így voltam, és ahogy elvittek vizsgálatra, pikk-pakk felélénkültem.


Sajnos nem tudok semmi megnyugtatót írni, azt hiszem, ha megyek, akkor majd másik orvost választok, mint legutóbb. Talán te is elgondolkodhatnál ezen, ha szégyelled, hogy nem mentél vissza, amikor kellett volna.

2015. okt. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Orvoshoz menni félsz az eredmény miatt. Attól nem félsz, hogy kezeletlenül olyan beteg leszel, hogy belehalhatsz?
2015. okt. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%

Tudod, mit jelent, amit írtak?

Hogy a méhrákot megelözö stádiumban vagy. Ha nem mégy orvoshoz, akkor pár éven belül meghalhatsz ebben.

2015. okt. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván félsz az eredménytől, mint mindenki. De az egészség mindennél fontosabb, ezért mindenképpen el kell menned!
2015. okt. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A P2 NEM rákmegelőző állapot. Nem amiatt hívtak vissza, hanem a gyulladás miatt.


A rákszűrési szintek megállapítása a Papanicolaou-féle osztályozás alapján történik. A számokat olykor római számmal jelölik.


Létezik P0 szint, ez az értékelhetetlen kenetet jelzi, a vizsgálatot ismételni kell.


A Papanicolaou szerinti 1-5 skála egyszerűen magyarázva azt jelenti, hogy az 1-es és 2-es szint negatív, a 4-es és 5-ös értékek valódi ráksejtek jelenlétére utalnak, míg a P3 lelet csak gyanús sejtekre utal, és szükséges a vizsgálat ismétlése.


Részletesebben a Papanicolaou-féle osztályozás öt kategóriát különböztet meg:


P1: a lelet negatív, az életkornak és egészséges állapotnak (ciklus, terhesség, menopauza) megfelelő, jóindulatú sejtkép.


P2: szintén negatív lelet. Az adott anatómiai területen előforduló, éptől ugyan eltérő, de nem rosszindulatú sejtkép. Pl. gyulladás esetén.


P3: kóros sejtek jelennek meg a kenetben, de nem lehet eldönteni, hogy gyulladás következményeképpen, vagy pedig daganatfejlődés korai fázisát jelzik. Vagyis a P3 szint nem rosszabb, mint a P2-es szint és nem jobb, mint P4-es. Ha valakinek P3-as az eredménye, megfelelő kezelést kell kapnia, majd meg kell ismételni a vizsgálatot. Amennyiben ismét P3-as lesz a lelet, szövettani elemzés elvégzése is történhet, az alcsoporttól függően.


P4: rosszindulatú diagnózist jelent: a kenetben daganatsejtnek tartható sejt található, értelmezése azonban a különböző laboratóriumok gyakorlatában eltérő lehet.


P5: sajnos, egyértelműen pozitív lelet, biztos, hogy daganatra utal a sejtkép. A rosszindulatúság minden citológiai kritériumát mutatja.


Az utóbbi, azaz P4-es és P5-ös jelű kenet esetében szövettani vizsgálatot kell végezni az okok tisztázása végett.

2015. okt. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!