Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem csinálnak elvileg...

Miért nem csinálnak elvileg szűz nőknél hüvelyi ultrahangot? Akkor az én orvosom miért csinált?

Figyelt kérdés

Nekem csinált és hozzáteszem magam sem értem hogyan, mikor nagyon szűk vagyok és nem szakadt át a szűzhártyám, semmi ilyen nem történt.

A neten viszont mindenhol azt olvasom, hogy ezt szüzeknél nem szabad megcsinálni. ?



2015. okt. 26. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Biztos, hogy szűz vagy? És biztos, hogy hüvelyi ultrahangot csináltak?

Elmesélnéd, hogy miként végezték?!

Mert nekem csináltak már és ha azt szűzként csinálják, hát...érdekes lett volna.

2015. okt. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is és még több barátnőmnek is csinálták szüzen hüvelyi uh-t, mondjuk mi mind 18 év körül voltunk dokinál. Mondjuk nekem egy korábbi baleset miatt nem volt már szűzhártyám, és a barátnőimtől nem kérdeztem, hogy mi lett a szűzhártyájukkal.
2015. okt. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg egy nőgyógyász jobban tudja, mikor mit kell csinálni, mint te, vagy én! De lehet hogy ha tetszik neki egy lány akkor megpiszkálja jobban!....

Á dehogy, hisz neki a punci munkahelyi ártalom!

2015. okt. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A szűzhártya nem zárja le teljesen a hüvelynyílást, hiszen akkor nem tudnánk menstruálni és szűzen tampont használni sem... Tőlem soha nem kérdezte meg nőgyógyász, hogy szűz vagyok-e, hanem először megvizsgált, majd utána ha kellett, meg is ultrahangozott. Feltételezem, hogy a vizsgálatnál látja, hogy befér-e majd az ultrahangfej a nyíláson át.
2015. okt. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Igen, az vagyok és igen, azt csinált, a papírjaimra az van írva meg ő is mondta, szép is lenne, ha ezek után más lett volna :D Fogta azt a vizsgálófejet, ráhúzott egy óvszert és megvizsgált vele...
2015. okt. 26. 20:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet valami vékony vizsgálóeszköz volt.
2015. okt. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Dehogyis nem csinálnak!
2015. okt. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is simán csináltak 16 évesen, pedig mondtam hogy szűz vagyok.
2015. okt. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Nyilván függ az életkortól, a hüvely tágasságától és attól is, hogy más módon meg lehet-e megfelelően vizsgálni vagy sem.

Ha valaki mondjuk már 18 éves, évek óta normál vagy extra méretű tampont használ, megfelelő tágasságú a hüvelye, de még szűz, akkor simán meg lehet vizsgálni.

Míg egy 12 éves kislánynak, aki sosem használt tampont, és olyan szűk a hüvelye, hogy a doki az ujját sem tudja fájdalom nélkül bedugni, azt nem fogják hüvelyi ultrahanggal vizsgálni.

2015. okt. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!