Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygombára szoptatás alatt...

Hüvelygombára szoptatás alatt mit lehet alkalmazni, ami vény nélküli, vagy esetleg házi módszer? Betadine-kúpot és utána lactofeel-t szabad?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki támadna, voltam orvosnál, rengetegszer, de mindig csak a felírt szerek használata alatt jobb. Utána újra visszajön. Terhesség alatt lett ez a problémám, előtte sosem. Terhesség alatt sokféle gyógykészítmény lett próbálva (canesten, pimafucin stb.) de minden csak a kúra ideje alatt ért valamit. Szülés után (császár) pár hétre elmúlt (vagy lehet nem vettem észre a szülés utáni vérzéstől?), aztán első "rendes" menzesz után egyből vissza is jött. S azóta is, ha sikerül is kicsit kikezelni a doki által javasolttal vagy egyszerű canesten kúp+krémmel, mindig kezelés után visszajön. Kérdésem hogy mit érdemes még kiprobálni, ami miatt nem kell megint orvoshoz menni, vagy ha menni is kell receptért, valami olyan szer amit én felvethetnék neki ötletnek, mert legtöbbeknek hatásos? Elkeseredtem, mert semmi se akar tartósan használni, s 9 hós babám mellett nem tudok kb 2hetente egész napokat az orvosnál várakozni. Ha ez számít ebben a kérdésben, óvszert használunk, s természetesen tiszták vagyunk, nem ülök le idegen helyen wc-re stb, szóval nem tudom honnan jön ez mindig :(

Betadin kúpról olvasgattam, az még nem volt próbálva,de azt meg elméletben nem lehet szoptatás alatt. Valakinek javasolta az orvos ezt hasonló helyzetben, mármint szoptatás alatt?

köszönöm az ötleteket, segítséget



2015. okt. 30. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Elöször is ha az orvos nem olyan szert ír fel, ami tényleg segít, akkor menj újra orvoshoz, de másikhoz, aki érti a dolgát.

Ugyanis vissztérö fertözés esetén tenýeszetet illik csinálni, hogy kimondottan arra való szert tudjon adni. Ezen kivül minden esetben a partnert is kell kezelni (ha tünetmentes, akkor is).

A legtöbb ilyen fertözés meg mindenkiben megvan, csak akinem valamiért az ellenállóképessége romlott le, azon elöjön.

Lehet, hogy pl nem ülsz idegen helyen WC-re , de akár a saját WC-d is lehet fertözö, illetve benned lehet a fertözés már hónapok óta.


A házi módszerek nem érnek semmit, csak rontanak a dolgon, mert minél tovább áll fenn a fertözés, annál nehezebb elmulasztani. (Az "egyszer canesten" meg éppen az, ami a fertözést csak fokozza, ugyanis a legtöbb kórokozó már reziszten ellene, a kezelés csökkenti a tüneteket - de csak a tüneteket -, és utána annál jobban szaporodnak benned a kórokozók.)

2015. okt. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Vett az orvos többször is kenetet de mindig mégis ugyanzokat írta fel, s nem tudom kihez mehetnék máshoz. A közeli városunkban (faluban lakunk) ő a "legjobb" azért is vannak nála rengetegen. Párom is kapott már különböző krémeket. Amikor nekem van valami kezelés, legtöbbször neki is. Szóval házi módszert nem javaslod, értem. Hát nem tudom mit csináljak. Orvosnak utána nézek, de sajnos nálunk tényleg ő a legjobb csak ugy látszik engem kikezelni nem megy neki :(.
2015. okt. 30. 14:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hoyg nem a "legjobb" a jó, hanem az, aki nem annyira felkapott!
2015. okt. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem csak a borsavas kúp és boraxos krém segített és a lehető legtermészetesebb,dr Újházy András az ő nevét aranyba foglalnám csak az a baj hogy receptre adják ki
2015. okt. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ja és teafaolaj fürdővízbe illetve bugyiba ,betétre cseppentve, sok mindent kipróbáltam ezek váltak be utolsó vagyok,ja és van egy emoció nevű ital ami a bélflórádat teszi rendbe
2015. okt. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!