Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 9 hónapja császárral szültem,...

9 hónapja császárral szültem, már nem szoptatok rendszeresen, nem menstruálok még, viszont egy ideje elég sűrű fehér folyásom van. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
(Dokihoz már bejelentkeztem!)
2010. márc. 18. 07:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves!

Velem hasonló volt a helyzet, én több, mint egy évig nem menstruáltam. Több nőgyógyászt is végiglátogattam, mire az egyik kibökte, hogy nem voltam felkészítve, felkészülve a szülésre. Egy pszichés gát van bennem (még mindig). Ez a tünet azt is jelzi, hogy még az ovuláció sem tért vissza. A tudatalatti nem engedi az ovulációt, hiszen az egész szülés megviselt, ezzel védekezel tudat alatt a következő teherbeesés ellen.

Nem ovulálsz (feltehetően!), így menstruáció sincs...

2010. márc. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elég érdekes, amit írsz! Már csak azért is, mert volt korábban (szülés előtt jóval) hogy valamiért 80!! napig nem menstruáltam. Akkor is mondták, hogy valószínű pszichés gondok miatt :S , azt ott egyébként helyén is éreztem, voltak gondjaim. De most ezt a babót nagyon akartam/akartuk, úgy érzem mentálisan is minden rendben van körülöttem, férjem rengeteget van velünk és segít is. Bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy valóban nem szeretnék másik gyereket, "csupán" anyagi megfontolásból.
2010. márc. 20. 08:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából, ha jól tudom, itt nem nagyon szabad chatelni, csak még annyit, hogy fel kell dolgozni magát a szülést.

Ha előre meg volt beszélve a császár, akkor kevésbé értem, ha nem volt megbeszélve, hanem hüvelyi úton indult, de végül megcsászároztak, akkor logikusabb. Az én esetem az utóbbi volt. Azt csinálom, hogy feldolgozom a szülésem azzal, hogy megpróbálok minél többet megtudni a szülésről, a szülés menetéről, videókat nézek a neten. Most kiderült, azok szupi szülések, az anyák minimum a 3. gyereküket szülik a kamerák előtt. Persze, így könnyű dicsekedni. Mellesleg a védőnőnek is tudnia kéne segíteni ilyen helyzetben, sőt neki illett volna felkészítenie lelkileg a szülésre. Elmagyarázni hogy néz ki, kábé meddig tart, mikor mi fog történni, stb. No, meg persze a nőgyógyászt se felejtsük ki...

Amikor feldolgoztad a szülés körüli traumádat, akkor fogsz testileg is rendbe jönni. Nekem már félig sikerült.

Meg azért is érdemes feldolgozni és utánanézni a szülésnek, ha véletlenül ismét terhes leszel, akkor nehogy amiatt abortáld el a kisbabád, mert félnél egy újabb császártól vagy mert irracionális félelmeid lennének egy hüvelyi úton történő szüléstől.

2010. márc. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem volt tervezett a császár, komplikáció lépett fel... és hát ott valóban rosszul éltem meg az egészet, amiért nem sikerült... :S Köszönöm mégegyszer a válaszokat, megfontolom a leírtakat!
2010. márc. 20. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!