Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelyszárazság fiatalon....

Hüvelyszárazság fiatalon. Házi megoldások valaki?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és 3-4 napja volt hogy észrevettem hogy viszket es száraz. ez azóta van hogy a barátommal voltam. Megkérdeztem hogy neki van-e valami baja, hogy lehet tőle kaptam el valami szarságot, de semmi, ő teljesen jól van.

Csak időnként viszket, aminek örülök. Valakinek valami bevált házi tanácsa?



2015. nov. 1. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen értelmes tanács, hogy menj el nögyógyászhoz, mert kezdödö - valószínüleg - gombás fertözesed van, amit feltehetöen a barátodtól kaptál el. (Mivel azután kezdödtek a panaszaid.) Egyrészt a házi kezelések nem sokat érnek,csak elhúzódik miattuk a gyógyulás, másrészt iylen esetben a barátodat is feltétlen kezelni kell - még akkor is, ha neki nincsnenek tünetei.
2015. nov. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert a pasiknak sokszor semmi tünetük nincs, csak mi nők szívunk ezzel. Igazából ha biztosan tudnánk, hogy gomba, akkor van vény nélküli szer rá, a Canesten kombi, de egyáltalán nem biztos, hogy gomba, úgyhogy szerintem is a legjobb ha nődokihoz mész.
2015. nov. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik, hogy megkérdezem, hogy van-e valami baja.

Lehet úgy is baja, hogy ő nem érez semmit sem. Férfiaknál sokszor nem jelentkeznek a tünetek.

Egyáltalán nem biztos, hogy hüvelyszárazságod van, lehet, hogy elkaptál valamit. Menj orvoshoz, mert az nem normális, ha viszket. És természetesen a barátodnak is orvoshoz kell menni. Ha mindkettőtöket rendesen kikezelték csak utána lehet újra szexelni.

2015. nov. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

Na jó, azért ne rugaszkodjunk már el teljesen a valóságtól :)

Először is: "a párodat is kezelni kell", igen akkor ha valóban elkaptál tőle valamit és nemcsak simán kidörzsölődött a hüvelyed pl., mert olyan is van, másrészt a pasid kezelése nagyjából annyiból áll, hogy be kell vennie egy szem gomba elleni gyógyszert, amit általában a nődoki ír fel, szóval nem arra kell gondolni, hogy azzal kell kezdenetek a kapcsolatot, hogy a pasidat elzavarod az urológiára.

Nyilván jó, ha nődokihoz mész, már csak a méhnyakrák szűrése miatt is, mert azt évente meg kell csináltatni, mivel a fiatalabb nőket is érinti ez a betegség. De egy egyszerű, kevés panaszt okozó fertőzést sokszor nem tudnak kimutatni a kenetből, én már többször is jártam így. Ezzel nem azt mondom, hogy ne menj nődokihoz, csak ne lepődj meg ha azt mondják semmi bajod és emiatt nem árt tudni, hogy mit tehetsz magadért (vény nélkül). Vannak a patikában pl. hüvelyflóra visszaállító termékek, nem olcsók, bakteriális fertőzésre a Lactofeel, gombára pedig a Canesten kombi. Sokszor a húgyúti fertőzés (felfázás) is hasonló tünetekkel jár és a szextől is kijöhet, mondjuk azért ennek egy fontos tünete, a fájdalmas vizelés és az hogy baromi sokszor kell kimenned pisilni, erre a tőzegáfonyás készítmények a jók, de ha súlyos, akkor antibiotikum kell rá.

De első körben most én is a dokit javaslom neked, rákszúréssel, ha pedig nem mutatnak ki semmilyen fertőzést, akkor próbálkozz a hüvelyflóra visszaállításával.

2015. nov. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Nőgyógyászhoz majd csak két nap múlva tudok menni, esetleg addig valami tipp hogy enyhítsem a viszketést?
2015. nov. 1. 13:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon van ilyen házi módszer, nem tudjuk milyen jellegű a fertőzés. Rákened a gomba elleni krémet, attól rosszabb is lehet, ha nem gombád van.
2015. nov. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy angol oldalon olvastam, hogy joghurtot (persze natúr) kennek oda.
2015. nov. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!