Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS kezelése hogyan? Akinek...

PCOS kezelése hogyan? Akinek szintén van ilyen problémája, megosztaná velem a tapasztalatait?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérni, akinél szintén ilyet diagnosztizáltak, ossza meg velem, hogy kivel-hogyan-mit kezeltetett, milyen orvoshoz-szakemberhez fordult, mert nekem már ahány orvos, annyi félét mond...És azért ugye jó lenne, ha szinten lehetne tartani az állapotot. Már jól belekeveredtem ebbe az egészbe...


Nőgyógyászhoz fordultam először, szabálytalan ciklus miatt (annyira nem kiugróan szabálytalan, csak néha tolódik pár napot és beáll arra, megint tolódik, csak a gáz, hogy hosszú távon tényleg a hónap eleje helyett a végén jön meg). Ő csinált egy hüvelyi UH-t, ahol látta a PCO-s ováriumot. Aztán amikor mentem vissza a rákszűrés eredményéért, picit beszélgettünk róla: Azt mondta, életmódot kell váltanom, elküldött dietetikushoz és felvette a fogamzásgátlót, de mondtam neki, hogy azt nem szeretnék és van egy trombózisra hajlamosító problémám, de annyira speciális, hogy azt se tudta mi az...megnéztem egy-két fogamzásgátló betegtájékoztatót és ott szerepel a kontraindikációk között, ezért is csodálkoztam, de mindegy. Hormonvizsgálat szerinte nem kell és azt mondta, hogy Metformint eszembe se jusson szedni...


A dietetikusnál megfordultam 3x, tehát azért az étrendről van valami képem, ő sokat segített ilyen téren.


Az endokrinológus azt mondta, vissza se kell mennem hozzá...csináltatott két hormonvizsgálatot (ciklus 4. és 21. napján), kiküldte az eredményt és ennyi...prolaktin és a HOMA index enyhén emelkedett lett. Még anno amikor találkoztunk, azt mondta, ha tudok fogyni, akkor az nagyon jó... a Metformin meg majd az eredményeimtől függene, de erről egyik eredményemben sem esik szó.


Nem panaszkodom, mert azért mindez Tb-re elég "szép teljesítmény" ahhoz képest, amilyen rémségeket itt olvasok, hogy ránéz a nődoki és felírja rá a fogamzásgátlót...


Mit kellene tennem? Nekem olyan kusza ez az egész :S A háziorvos meg azt se mondja fapapucs...



2015. nov. 4. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Privátban szívesen segítek neked, ha írsz egy üzenetet. Csak azért kérem, hogy írj privátban, mert nem egyszer megesett már velem, hogy egy kérdést komolyan vettem, írtam rá egy meglehetősen hosszú, terjedelmes, mindenre kiterjedő, véleményem szerint hasznos választ, de az égvilágon semmi reakció nem érkezett rá, még akkor sem, ha kérdés is szerepelt a kommentemben. Szóval csak a felesleges fáradozások elkerülése érdekében, ha nem probléma:)
2015. nov. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
[link] Szia! Itt nagyon sokat tudnak segíteni?Kérdezz bátran tőlük!
2015. nov. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!