Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ovuláláskor megváltozik a...

Ovuláláskor megváltozik a folyásom. Miért van ez? Több lent!

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. Kb egy éve kezdődött ez felfáztam, felszedtem egy jó nagy adag antibiotikumot. Ez megváltoztatta a folyásomat, viszketett, stb. Voltam nőgyógyásznál, hüvelykapszula, krém mindent megcsináltam. Azóta menstruálás után egy hétig semmi furcsaság, és azán ovuláláskor és utána a menstruációig megváltozik a folyásom: sűrűbb, sárgás, és savanyú. Annyira nem erőteljesen mint egy bakteriális fertőzésnél, és nem is viszket. Miért lehet ez? Voltam nőgyógyásznál azt mondta lehet a gumi óvszerre vagyok allergiás, de próbáltuk anélkül is és ugyan így maradt minden. Nem szedek fogamzásgátlót. Augusztusban használtam Dalacin hüvelykrémet, utána egy hónapig talán jobb volt a helyzet, de azóta is ugyan így vagyok. Van valaki hasonló helyzetben? A cickafark tea segíthet? Írnátok további gyógymódokat? Úgy vettem észre a drága krémek semmit sem használnak...

2015. nov. 6. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ovulációkor nagyon sok nőnél megváltozik a folyás, azért sűrűbb, hogy a spermiumokat segítse, általában ilyen nyúlős áttetsző valami. Nem tudom mi zavar ebben pontosan? ez nem betegség, nem kell rá szedni semmit. Lehet kicsit sárgás a színe, az sem jelent semmit, ha nem büdös és nem viszket, csíp, akkor semmi bajod. A cickafark tea, az kismedencei gyulladásoknál segít, ebben az esetben szerintem nem.
2015. nov. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem egyáltalán nem áttetsző és nyúlós..
2015. nov. 6. 15:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor ebben az időszakban próbáld ki a sima tejsavas irrigálást, mondjuk heti kétszer. Nem szabad túlzásba vinni, de a hónap másik felében úgysem csinálod, úgyhogy ártani nem fog. drogériában kapsz hozzá irrigátort és pezsgőtablettát,ami vízben oldódik, azt hiszem femifit a neve annak amit használok. Utána 1 napot biztosan nem tudsz szexelni, mert kimossa a nedvességet a hüvelyből. Nem hinném, hogy fertőzés egyébként, mert az folyamatosan lenne, nemcsak ovuláció után.
2015. nov. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyúlós és áttetsző váladék közvetlenül az ovuláció előtt van. Utána krémesebb állagúvá válik, átlátszatlanná. És igen, kicsit talán savanykás ízűvé is, de ez normális.

Szerintem semmi különös bajod nincs, legfeljebb picit sérült a kémháztartásod. Kerüld a vegyi anyagokat, ne tusfürdővel mosakodj ott, inkább csak vízzel vagy megfelelő ph értékű géllel. Véletlenül se használj intim dezodort, illatosított tisztasági betétet, és ne textilöblítőzd agyon a bugyijaid, mert ezek mind a normál hüvelyflóra sérülését okozhatják, ami megnövekedett váladékmennyiséget okozhat.

2015. nov. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!