Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik a tünetei a pajzsmirigy...

Mik a tünetei a pajzsmirigy betegségnek? És hogyan zajlik a vizsgálat?

Figyelt kérdés
Háziorvos ad beutalót? Hova? Mennyi időn belül van eredmény? És ha beigazolódik a gyanúm,hogy kezelik?
2010. márc. 19. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!:)

A pajzsmirigy betegségnek elég általános tünetei vannak,szóval ha gyanakodsz,vizsgáltasd ki magad mindenképpen,mert nem biztos hogy pajzsmirigy betegség,de a tünetek:

Nagyon rövid idő alatt nagyon gyors hízás(pajzsmirigy alúlműködés)

Nagyon rövid idő alatt,nagyon gyors fogyás(pajzsmirigy túlműködés)

a legnagyobb melegben is fázol

-székrekedés

-nem megfelelő a nyálelválasztásod

-pikkelyes,rendkívül száraz(esetleg ekcémás bőr)

A háziorvos ad beutalót:)

És nem tudom milyen korban vagy,de a legjobb hely,A Pécsi Klinika:)(Én is oda járok)nagyon aranyosak:)

eredmény vizsgálattól kb.2 hét

Vizsgálat:Általában vérvételből kiderül,esetleg még csontkór röntgen.

Kezelés enyhébb esetekben gyógyszeres kúrákkal,de egyébként rengeteg dolog van,amivel még te is javíthatsz a működésen,bár nekem alúlműködik,szóval csak arra tudok ötletet adni:Imola nevezetű ásványvíz-az átlagnál magasabb jódtartalma van,és amióta iszom,a pajzsmirigyem kisebbedik folyamatosan:DÉs nem is drága 300ft/karton (6 üveg)

tenger gyümölcsei(a tengervíz miatt magas jódozott só tartalom)

ételek jódozott vagy tengeri sósan:)

olívabogyó nagyon-nagyon-nagyon jó(bár én utálom.. :s ):D


Remélem tudtam segíteni:)

Hajrá:)

2010. márc. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Száraz bőr,ekcéma,székrekedés van. A hízás is adott,bár sosem voltam sovány. Úgyhogy van esélyem rá!:(

Pécs nincs olyan messze,de helyileg nem is vesznek vért,nincs is vizsgálat?

2010. márc. 19. 22:24
 3/3 anonim ***** válasza:

dehogynem,ha kérj beutalót korházba Endokrinológiára.(ott vizsgálják a pajzsmirigy betegséget.

Én csak azt mondom,hogy az ország legjobb endokrinológusa péccsen van,Prof.Dr.Soltész Gyula:)

2010. márc. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!