Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló felírásához...

Fogamzásgátló felírásához feltétlenül szükséges vérvétel?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy tűfóbiás vagyok, és nem a "jaj, jaj, hát én félek" értelemben, hanem ha teszem azt a kutyámat viszem oltatni, és meglátom az injekciós tűt, kiver a víz, elkezdek remegni, szédülni, a szívem majd kiesik stb... Fogamzásgátló felírásához elkerülhetetlen a vérvétel?

2015. nov. 13. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
nem szükségs. de kapni már fogigátlót az interneten is, orvoshoz sem kell érte menni.
2015. nov. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért kell vérvétel, h tudják, milyet ajánljanak. Ha nem megfelelőt szedsz, annak következményei lehetnek!
2015. nov. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van olyan orvos, aki anélkül is felírja, és évente sem kér labort.

Én is tűfóbiás vagyok, de annak idején inkább bevállaltam, mintsem leálljon a májam, vagy trombózist kapjak!

2015. nov. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az algopirinnek, de különböző orrsprayknek hosszú távon ugyanolyan, vagy súlyosabb szervkárosító hatásai vannak, mégis a mi generációnk ovodás korától hetekszám használta őket minden megfázásra éveken át mindenféle vérvizsgálat nélkül.
2015. nov. 13. 21:03
 5/5 anonim ***** válasza:

De nem hónapokig, évekig szedted. Ha téged nem zavar, hogy ettől elpatkolhatsz, akkor hajrá, keress olyan dokit, aki felírja! A te tested, a te életed.

Bár trombózis után hasba kapod az injekciókat, ráadásul hetekig, az sem kellemesebb.

Egyébként való igaz, nem gyakori mellékhatás egyik sem. De ha belefutsz, ez vigasztalni fog?

Én úgy szoktam vérvételre menni, hogy mindig ugyanoda megyek, és ismernek. Lefektetnek, kinyitják az ablakot, bekapcsolják a ventillátort, kikészítenek egy pohár vizet, és a legvékonyabb gyerektűvel szúrnak. Eddig mindig túléltem.

Mint korábban írtam, nekem is tűfóbiám van, tudom, milyen. De a józan észt nem írja felül.

2015. nov. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!