Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sürgős! Érdekesen feszül a...

Sürgős! Érdekesen feszül a hasam, miért?

Figyelt kérdés
Egy pár napig barnás-véres folyásom volt , mostmár csak fehér , de rengeteg . Menstruációmat 24.-e körül várom . És most érdekesen feszül a hasam , mintha egy buborék lenne benne , és nem tudom mitől van . Menstruálni fogok , és jelentkezhet ilyen fájás is ? Felfázva szerintem nem vagyok , nem fáj ahogyan pisilek . Anyukámnak nem szeretnék szólni , nem akarok vaklármázni , de ha roszabb lessz , szólok . 14 éves vagyok és nyár óta menstruálok .

2015. nov. 13. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Pár hónapja van csak meg a mensid, minden hülye dologra számíthatsz, évek, mire fixen beáll. (nekem 25 éves koromra áll be).


Azt viszont nagyon jól teszed, ha gondod van, szólj anyukádnak. 99%, hogy minden rendben van, de akkor alszol nyugodtan, ha te is elhiszed. Bízz anyukádban, és ne csak végesetben szólj neki. AKár most is megbeszélheted vele, hogy kétségeid vannak.

2015. nov. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Két menstruáció között az úgynevezett középidőben történik az ovuláció, vagyis a petesejt kilökődése.(Ilyenkor eshetsz a legkönnyebben teherbe.) Ilyenkor sok nő tapasztal feszítő érzést, szurkálást, egyeseknél pici barnás pecsételés is előfordul. Lehet, hogy ez okozza.

De mivel még csak nyár óta menstruálsz, okozhatja az is, hogy nem állt be rendesen a ciklusod. Anyukáddal nyugodtan beszélgethetsz erről, nincs benne semmi drámai. Ha sokszor megismétlődik, vagy nagyon nem akar beállni a ciklusod, akkor érdemes nőgyógyász tanácsát kérni.

A feszítő érzésen segíthetsz, ha sok folyadékot fogyasztasz, sok zöldséget és gyümölcsöt, kerülöd a cukros, fehérlisztes és koffeines dolgokat.

2015. nov. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mikor nekem az első megjött, az volt az első reakcióm, hogy Anyut felhívtam a munkahelyén, hogy most mi van. Nyilván tudtam, de féltem, és túl erősnek éreztem a vérzést. És segített. Azonnal jött haza. Ha jó a kapcsolatotok, akkor ne habozz, beszéld meg vele.
2015. nov. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat ! :) ment a zöld kezecske
2015. nov. 13. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!