Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzasgatlo abbahagyasa...

Fogamzasgatlo abbahagyasa miatt vannak ilyen tuneteim?

Figyelt kérdés

Junius elejétől október végéig kombinált tablettát szedtem, es szeptemberben egy utazás miatt két levéllel vettem be.


Ekozben egy rutin vizsgálat kiderítette hogy volt egy polipom, amit eltávolítottak. Ez utan nem sokkal megtartottam a normalis 7 napos gyógyszer szünetet, majd folytattam a gyógyszert a megszokott módon. Azonban októberben két egymást követő napon elfelejtettem bevenni a tablettát, majd ketszer később vettem be egy órával. A férjemmel abban a hónapban csak egyszer-ketszer voltunk együtt, mivel vártam, hogy a a polip eltávolítása utan helyre álljak (orvos azt mondta egy het, de mi vártunk kb harmat). Azonban egyik alkalommal, miután együtt voltunk pont megjott a megvonasos verzesem. Ekkor a tablettabol 8 szem fogyott el, de október 29-en abbahagytam a vérzés miatt. Ekkor ugy döntöttem a férjemmel közösen,hogy elég volt a tablettabol es ot hónap utan szeretnek vele leállni, mert hangulat változásaim lettek tole.


Immár két hete, hogy leálltam vele, de nagyon gyakran emelygek,fajt a hasam es derekam egyszer (szurkalo érzés), fémes ízt érzek gyakran, neha meg kívánok bizonyos ételeket, de alapból a hányinger miatt nincs etvagyam es egyfolytaban fáradt vagyok es legszívesebben aludnek egész nap.

A kérdésem az, hogy vajon lehetséges, h csupán öt hónapnyi gyógyszer utan is ilyen elvonási tüneteim vannak, vagy esetleg várandós vagyok?

Voltam movernel es o azt mondta, hogy akar két szem kihagyasa is okozhat terhességet. Azonban azt hallottam, h van, akinek ilyen tünetek vannak, mikor abbahagyja a gyógyszert.


Köszönöm a segítséget!



2015. nov. 13. 16:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért nem csinálsz egy tesztet?

A tüneteid éppúgy lehetnek terhességtől is, vagy éppen valamilyen egészségügyi problémától!

A fog. gátló abbahagyása utána nem mindenkinél indul be a természetes ciklus egyből, a szervezetének az alap működése ilyen téren. És az is igaz, hogy nemhogy 2 szem, már 1 szem kihagyása is csökkentheti a hatást úgy, hogy teherbe lehet esni!

Csinálj tesztet!

2015. nov. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen köszönöm a valaszt! Szerintem várok neg eg darabig (amíg ugy velem, hogy meg kell jönnie) es ha még meglesznek a tünetek, tesztelek!

Ha esetleg valakinek van valami tapasztalat, szívesen olvasnám ;)

2015. nov. 13. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!