Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után kb mikorra várhatom az első menstruációt?

Figyelt kérdés

Nagyjából egy hónapja hagytam abba, előtte 3 évig szedtem. Egyelőre még semmi jele, de nem is gondoltam, hogy egyből 28 nap után jelenik meg. Csak a kérdés: nagyjából mikor kezdjek el aggódni és nőgyógyászhoz rohanni, ha még mindig nincs?


Tapasztalatokra lennék kíváncsi elsősorban, illetve bármilyen hozzászólást, tanácsot hálásan köszönök előre is! :)


2015. júl. 20. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
én mondjuk csak 10 hónapig szedtem, de nekem rendesen megjött a szünetben és utána mikor már nem vettem be a köv. levelet akkor is és azóta is rendben megjött mindig.
2015. júl. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3 hónap után érdemes dokihoz menni. Igaz, engem még ekkor is türelemre intett és 1 hónap múlva visszahívott. Addigra megjött, így nem mentem. Azaz nálam 4 hónap volt.


A post pill amenorchea (tablettaszedés abbahagyása utáni vérzéskimaradás; átmeneti vagy tartós meddőség) annál gyakoribb, minél rendszertelenebb volt a gyógyszerszedés előtti ciklus. Nekem rendszeres volt, mégis így jártam.

2015. júl. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én novemberben hagytam abba (Tri-Regol) az első gyógyszermentes hónapban megjött 31. napra, de utána 52 napra jött meg. Aztán utána nagy nehezen beállt 28-30 napra, de volt két hónapban is hogy egy héttel menzesz előtt már barnáztam. A legutolsó menzeszem június 22.-én volt meg, ami 24. napra jött. Azóta semmi, és már a 29. napban járok. engem is idegesít, hogy össze vissza jön meg, főleg hogy gyereket szeretnénk. Így az ember még ki sem tudja számolni, hogy kb mikor van a peteérés, ha van ugyebár... Én 8 évig szedtem amúgy.

a neten azt írják hogy ha a 6. hónapig sem jön meg a vérzés, akkor kell nőgyógyászhoz fordulni.

2015. júl. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Aránylag rendszeres volt, mielőtt kezdtem szedni.


Leginkább azért aggaszt ez a dolog, mert idővel szeretnénk babát mi is, de én valahogy borzasztóan rettegek attól, hogy meddő vagyok. A családban már volt rá példa. Részben ezért is hagytam abba a bogyókat. Remélem, mielőbb megnyugodhatok, mert valahol a vérzés nekem azt is jelenti, hogy minden rendben odabent... De akkor türelmes leszek, és reménykedek a legjobbakban :) Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! :)

2015. júl. 21. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!