Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlótól PCOS?

Fogamzásgátlótól PCOS?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1,5 evig szedtem fogamzasgatlot, 1 eve hagytam abba, es azota 4szer menstrualtam... Raadasul a legutobbi alkalommal 1 honapig. Nogyogyasz nem talalt semmit, tobbszor is voltam nala az utobbi evben.

Most bejelentkeztem endokrinologushoz, a mensmentis kozpontba, hormonvizsgalatot szeretnek, mert nagyon felek, hogy esetleg PCOS-em van.

Amiota nem szedem a fogamzasgatlot, nagyon pattanasos vagyok...extran

Regebben egyebkent se a borommel, se a ciklusommal nem volt gond, ezert nem ertem, hogy a tabletta ennyire tonkretette volna a szervezetemet? A nagynenem egyebkent PCOS-es...

Nagyon felek!


Jart valaki hasonlo cipoben? :(


21/L



2015. nov. 15. 23:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem csak összezavarta a hormonrendszered a tabletta. Sokaknak csak évek múlva jön helyre a szervezete és áll be újra a vérzése. De az is lehet, hogy már előtte is PCOS-ed volt csak nem tudtál róla.
2015. nov. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, szia. Itt vagyok. Ugyanennyi idős, ugyanez a probléma, csak pár évvel korábbi sztori, amit én még húztam egy két évig. Dianet szedtem 4hónapig, már azelőtt is volt néhány kicsi cisztám, viszont amiután abbahagytam, tartottam szünetet, még tőbb cisztám lett. Egyre kevesebbszer menstruáltam, félévente /évente egyszer. Endokrindokihoz mentem, laborvizsgálatok, hormonvizsgálatok normálisak voltak, viszont kezelésként Belara+ Metformin kombinációt kaptam. Nem szívesen szedek gyógyszert, de inkább ez, mint valami komlyabb baj. Ha kérdésed van, segítek! :)
2015. nov. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!