Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után mikortól "kell jönnie" a menstruációnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Közel két évet voltam Dienillén csak egy börbetegség enyhítése miatt.

Remekül müködött de drágállom és sok hátrányt okozott a sportban és a menstruációm se enyhébb/fájdalommentes.

Augusztus végén beszedtem az utolsót, megvonásos vérzés OK és azóta SEMMI.


Hallottam, hogy úgymond blokkol bizonyos hormonokat, de anyukám is most hagyta abba és az elvonásos vérzés után 34 nappal volt rendes mentruációja....


Valójában nem is a vér hiánya a probléma, hanem hogy PMS tüneteket produkálok (pattanások, puffadás, nagy alvásigény és falánkság) gyakorlatilag több hónapja folyamatosan. Változatosan étkezem, szedek multivitamint, sportolok... Úgy hallottam aminosav hiány is lehet a hiányzó vérzés oka, ezért most azt is iszom shake formájában.


Kinek volt már ilyen? Mikortól menjek orvoshoz? Félek, hogy gyógyszert fog felírni megint...



2015. dec. 5. 07:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Valamelyik nap beszélgettem itt egy lánnyal, akinek ugyanez volt a baja. Azt tanácsoltam neki, hogy fél évet várjon. Ha akkor sem jön meg, akkor tényleg dokihoz kell menni. Én sem javaslom, hogy gyógyszert, szedj erre. Magamból indulok ki. Megjött a mensim kb 12 éves koromban. Az első évben volt kb 3 alkalommal, aztán 2 évig egyáltalán nem menstruáltam. Anya vidd orvosokhoz (klinikán dolgozik), azt mondta az endokrinológus is, hogy semmi gyógyszert ne szedjek be, amit a nőgyógyász felír, mert amikor már úgy áll a szervezet, meg fog jönni gyógyszer nélkül. Engem nem zavart a dolog, mert semmi betegséget nem találtak, plusz legalább nem szenvedtem minden hónapban. 2 év után jött meg, azóta szinte pontos. Már egy éve gyógyszert szedek.

Nyilván neked nem emiatt nem jön meg, csak leírtam a tapasztalatomat ilyesmi téren. Tehát szerintem ne szedj be gyógyszert, csak ha tényleg nagyon régóta nincs meg.

19L

2015. dec. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 hónappal a gyógyszer abbahagyása után jött meg először. 2 hónap után voltam nőgyógyásznál, azt mondta ne aggódjak, ez normális,ha 5-6 hónapig az abbahagyás után sem jön meg, akkor kell kezelni a dolgot.
2015. dec. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!