Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem hat másodszor az előző...

Nem hat másodszor az előző hólyaghurutra kapott antibiotikum. Miért nem? Ha az orvos felír másikat, az hatni fog?

Figyelt kérdés
Kaptam egy 20 db-os nolicint az előző alkalommal hólyaghurutra. Ez volt szeptember közepe felé. Abból 10 kellett a kúrámhoz,tíz megmaradt. Most,hogy újra kijött,elkezdtem beszedni a maradék tízet,eddig 5 szemet vettem be,de nem érzek hatást. Ha holnap elmegyek orvoshoz és felr egy másikat,akkor a Nolicin kúra végén elkezdhetem beszedni az újat? És vajon miért nem hat a Nolicin,ha az előző alkalommal nagyon jó volt?
2015. dec. 14. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Rezisztencia. Ezért nem kéne orrba-szájba antibiotikummal tömni magad.

Most már valószínűleg csak valami erősebb, specifikusabb szer fog használni. Lehetőleg ne szedd be, amit ránézésre felírnak, kérj tenyésztést és az alapján írjanak fel kezelést.

2015. dec. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eddig eletemben ketszer szedtem antibiotikumot,az elsot tavaly telen ugyanerre a problemara(Tarivid),a masodikat pedid iden osszel,illetve most szedek ugye harmadszor,ugyanazt mint masodszor. Most nincs idom tenyesztetni,ugyanis a heten elmegyek dolgozbi ket hetre az orszag masik felebe,ott pedig tunetmentesnek kene lennem,mert akadalyozna a munkaban az allando vizelesi inger(mas tunetem nincs is,de ez a legrosszabb,bar fajna inkabb,de ne kene folyamatosan pisilnem). Ha hazajovok es ujra kijon,tenyesztetni fogok,de evente kb 2x jon ki a betegseg,nem gondoltam eddig kronikusnak. Most viszont muszaj lenne valami gyogyszer,ami hat,ha idolegesen is.
2015. dec. 14. 17:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyi sütnivalód van, hogy nem szeded végig kúrát, akkor ne csodálkozz, hogy rezisztencia alakul ki! Nem kellett volna abbahagyni 10 szem bevétele után, hanem akkor is végig kell szedni az antibiotikumot, ha elmúltak a tünetek! Most már nem használ, másik gyógyszer kell. Urológushoz fáradj el.
2015. dec. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az orvos írta fel úgy a receptre,hogy: ellátva 5 napra,adagolás naponta 2x1 szem és 20 szemes a gyógyszer,tehát 10 szem volt a kúra,de maradt még 10 a dobozban. Nincs belőle kisebb kiszerelés szerintem,azért írta ezt. Amúgy voltam nála,ugyanezt akarta felírnikértem mást,azt mondta,hogy nem szükséges tenyésztetni.
2015. dec. 15. 13:25
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja és mellesleg most is azt mondta,hogy 5 napig szedjem,utána odaadta a receptet,láttam,hogy Nolicin,akkor mondtam,hogy más kéne. Tarividet kaptam ismét.
2015. dec. 15. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!