Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek cisztám van, mit...

Petefészek cisztám van, mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Hetek óta fájt időnként a hasam, tegnap az iskolából nem tudtam hazajönni, annyira görcsölt a hasam. A mensim pont elmúlt, vakbélgyulladás gyanújával elmentem orvoshoz, viszont semmit nem mondtak. Ma ismét elmentem vizsgálatra másik helyre, ott ultrahangon felfedeztek egy 80 mm-es cisztát a petefészkemben, és elküldtek nőgyógyászhoz.

Kicsit félek, nőgyógyásznál még soha nem voltam, mit fognak ott csinálni vele? :/


16/L



2015. dec. 17. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez elég nagy.

Vagy vár még az orvos és figyelik, hogy változik-e, nő, vagy nem. De szerintem az a valószínű, hogy megműtenek.

Nekem 9 cm-es volt, amikor megműtöttek. Előtte csak 2-3 cm-s volt, de aztán hirtelen megnőtt.

Nem nagy műtét, műtét utáni napon már haza lehet menni.

2015. dec. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2015. dec. 17. 11:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt, de felszívódott.

Az a baj ugye, hogy a tiéd elég nagy.

Alapból A) várnak vele, amíg felszívódik magától (általában a köv. mensinél ez történik) B) gyógyszer C) műtét

2015. dec. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A nőgyógyász szerint van esély rá, hogy felszívódik, egy hónap múlva kell visszamennem, aztán van műtét, vagy semmi.
2015. dec. 17. 16:26
 5/6 anonim válasza:
Szia! Megműtöttek végül? Vagy elmúlt? Izgulok mert nekem is 65mm.es gyógyszert írtak fel és nekem is 1 hónap múlva kell visszamennem.16/L
2016. ápr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, hogy most válaszolok. Nem műtöttek meg, mert valami oknál fogva eltűnt... Műtét előtti ultrahang közben vették észre, és hazaküldtek. Később újra lett, akkor ugyan nem akkora. Azt mondták nem fognak műteni, majd elküldtek cukorterhelésre, meg más vizsgálatokra, és megállapították, hogy PCOS-ás vagyok.
2016. máj. 8. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!