Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Barátnőmnek 2 hónapja nem...

Barátnőmnek 2 hónapja nem jött meg, de nem akar orvoshoz menni vele. Hogy vehetem rá?

Figyelt kérdés

Barátnőm 16 múlt, és már megjött neki persze rég, de elmúlt 2 hónapban nem. Nem feküdtünk le, még szűz.

Nagyon elbagatellizálja az egészet, mondja hogy még nem gond, meg ilyenek, de én féltem hogy valami baja van, és ezért.


2015. dec. 17. 14:44
 1/8 szatam9a válasza:

vagy kamuzok, vagy félrekefélt..és ezért nem akar elmenni hogy ne derüljön ki hogy terhes.


Te mire gondolsz miért nem megy el?


lehet szégyenlős... beszélj anyukájával.

2015. dec. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szatam9a válasza:
kamuzik.
2015. dec. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyugtasd meg, hogy szűzként nem sok mindent fognak csinálni.

Max. elküldik vérvételre (engem cukorterhelésre is anno). Nálam 14 évesen PCOS-t állapítottak meg végül, aminél fontos az, hogy időben kiderüljön, ne húzza-halassza az időt, mert azzal csak árt.

2015. dec. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
16 éves. Nem biztos, hogy beállt neki a ciklusa. Szóval még normális nála a kihagyás, de ennyi idősen nem árt, ha elmegy nőgyógyászhoz.
2015. dec. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amennyiben tényleg kizárt a terhesség és szűz, az orvos is rá fog legyinteni és valószínűleg nem erőlteti még a vizsgálatot. Fiatal, simán előfordulhat, hogy kimarad egy-egy vérzés.

Azért a 3-4 hónap már nem normális fiatalon se, akkor megér egy kivizsgálást, mert komolyabb hormonális probléma vagy ciszta is állhat a dolog mögött, ami kezelést igényel.

Egy tesztet azért csinálhatna. Ciszta eredményezhet ál-pozitív tesztet és azzal orvoshoz kell menni. Plusz ha reális esély nincs is rá, de nem precedens nélküli a szűzen fogantatás, mert akár kézzel is össze lehet hozni a dolgot. Meg persze mással is. :D

2015. dec. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene orvoshoz mennie, ha még szűz?

Teljesen normális dolog 17 éves korig, akár 6 hónap kimaradás is!

2015. dec. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi baj még ebben a korban.
2015. dec. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

rendben köszönöm a válaszokat :) megnyugodtam :D


Ő is ezt mondta h hallotta hogy még nem feltétlen veszélyes ez, megesik, satöbbi, de biztosra akartam menni, féltem hogy valami egészségügyi problémája van és azért marad ki

2015. dec. 19. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!