Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Cervix tenyészetben acinetobac...

Cervix tenyészetben acinetobacter baumanii, E. coli és Enterococcus faecalis. Mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lassan 9 hónapja volt császármetszésem, és azóta vannak különféle panaszaim. Puffadt a hasam és baloldali alhasi fájdalmaim vannak. Voltam már több helyen is. Urológián, UH-oztak többször is, állítólag mindenhol minden rendben van. Vastagbéltükrözésem is volt, ott is minden rendben. Összenövés gyanús a dolog. Viszont sima hasi UH-n azt mondták nagy, inhomogén szerkezetű a méhem, közben a nőgyógyászati UH-n azt, hogy semmi baja nincs a méhemnek. Mivel folyásom nem akar szűnni, elküldték tenyészetre. A fenti baktériumok találhatók meg a cervix váladékban. Érdekelne van-e valakinek hasonló problémája és mi segített.
2015. dec. 19. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
az első bacit nem ismerem, a másik kettő meg a (vastag)bélben szokott lenni jobbik esetben. a zárójel azért van mert az e. coli van egyedül a vastagbélben normál esetben, ott nem tud panaszokat okozni. nekem pl hólyaghurutot okoz időnként. erre valószínűleg célzott antibiotikumos kúra kéne. orvos mondott rá valamit?
2015. dec. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát igen...most megyek vissza hétfőn, akkor ír fel rá antibiotikumokat. Az a baj, hogy én pont az első baci miatt izgulok jobban, mert eddig nem jókat olvastam róla. Félek, hogy nem fognak hatni a gyógyszerek, mert hogy ez valami kifejezetten kórházban elkapható szuperbaktérium, ami eléggé ellenálló és kb. 7 féle antibiotikumot írhat fel (legalábbis a leletemen ez van) mert a többinek ellenáll, a faecalisnak meg csak 5 jó.
2015. dec. 19. 17:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek?
2022. márc. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!