Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » E colit és enterococcus...

E colit és enterococcus faecalis baktériumot találtak a hüvelykenetemben. Már nem múlik hónapok óta és az orvos nem írt fel semmit ami szerintem nem normális. Mit csináljak? Ha neked is volt ilyened mit szedtél és mennyi idő alatt múlt el?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezek bélbaktériumok. Helyileg szoktak rá kúpot adni, +antibiotikumot (elvileg a leoltás eredményénél ott van hogy melyik gyógyszerre érzékeny a baci). Illetve oda kell figyelni a megfelelő higiéniára (hátulról töröld ki a feneked) és a szexuális szokásokra (anális szexet kerüld).
2011. okt. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fél évig tartott nálam, ezalatt nyolc antibiotikumos kezelést kaptam. Végül a Cifran segített, azt szedtem egy hónapig (napi felet). Mondjuk nekem ez elsősorban húgyúti probléma volt. A nőgyógyászati panaszaim hamar elmúltak, úgy egy hónap alatt, de a vizeletemből továbbra is kimutathatóak voltak a baktériumok. Emellett én rengeteg gyógyteát ittam és gyógynövényes ülőfürdőt is vettem (zsurló, cickafark) és szerintem ez is segített a gyógyulásban.
2011. okt. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nolicin-t. Engem helyre rakott, de azt mondják, hogy az e-coli nem irtható teljesen ki a szervezetből.

Ha most érzem, hogy valami nincs rendben akkor azonnal napi 3-4 csésze cickafarkfű teát iszom 2-3 napig és azóta soha sem kellet antibiotikumot szednem ( 15 éve)

2011. okt. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!