Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi ez a PCO-szindróma?

Mi ez a PCO-szindróma?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, nemrég voltam nőgyógyászaton több problémám miatt, megállapították hogy pco-s vagyok. Adtak két gyógyszert, gyorsan elhadarták hogyan kell szedni, 3 hónap múlva menjek vissza és ennyi. Semmit nem kérdezhettem, azt sem mondták el mi ez a betegség, mitől van, kell e kezelni?? Semmit nem tudok. Neten utána olvastam , ott nagyjából megtudtam valamit. Most már rájöttem, hogyan kell szedni a gyógyszert, mert az orvos annyi féle mindent mondott , hogy ott nem értettem. A kérdésem tehát az, hogy mi ez a betegség?? A gyógyszeren kívül nem kell máshogy kezelni??
2015. dec. 25. 06:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia


A PCOS egy anyagcsere zavar, nekem is ilyen van. Kis ciszták vannak a petefészkeiden, ez pedig akadályozza a tüszőrepedést. Ha nem kezelik, lehet később majd nem tudsz teherbe esni, vagy csak nehezen. De még sok "jó" hatása van mint a szőrösödés, férfias típusú kopaszodás, problémás bőr, persze lehet van aki szerencsésebb és nem érinti ilyen tünet, rám mind lesúlytott.

Kezelése: én gyógyszert nem kaptam. Diétázni kell, tehát a szénhidrátot mellőzni kell, amennyire lehet és heti 3x 40 percig mozogni.

Javaslom, hogy azért olvasgass a neten, minél alaposabban, mert sok mindent tudhatsz még meg.


Ajánlom még ezt a Facebook csoportot:

PCOS Alapítvány - PCOS / IR hitelesen - A csoportleírásban sok hasznos link van, és tájékoztató. Január 5-ig egyébként inaktív, karácsonyi szünetet tartanak, addig nincs tagfelvétel.

[link] - itt is nézelődhetsz

2015. dec. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!