Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló mellett ezek a...

Fogamzásgátló mellett ezek a tüneteim vannak. Normális? Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan 3 hónapja szedek tablettát (elizette) 14 hónapja szültem. Olyan 3-4 hete rosszul vagyok a kávétól, kávé szagától. Ez azért furcsa, mert napi 1 max 2 mindig lecsúszott, és imádom is a kévét. Azért is aggaszt ez a dolog, mert amikor a kislányommal teherbe estem, akkor ez volt az első jel, hogy nem tudtam meginni. Mivel kávé nélkül előfordul hogy szédülök, ezért tegnap magamra erőltettem, de rossz ötlet volt, vert a víz, szédültem, és hányingerem lett.

2 hete menstruáltam utoljára amikor ugye abbahagytam a tabit arra a 7 napra. Terhességre annyira nem gyanakodom, mert rendesen szedtem a tabit, egy sem maradt ki, de mégis aggaszt a dolog. Lehet a tabi miatt nem kívánom a kávét? Éjjelente sokszor kelek arra, hogy szédülök, több párna kell a fejem alá, fáradékonyabb is vagyok. 5.-én megyek orvoshoz, de addig is, nagyon kíváncsi lennék, valaki tapasztalt-e hasonlót?


Köszönöm a válaszokat előre is!


2015. dec. 30. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Rendszeres tablettaszedés mellett is teherbe lehet esni sajnos. Vegyél tesztet.
2015. dec. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én nem tapasztaltam semmi ilyesmit, 2 éve szedem.

szerintem érdemes tesztelned azért. és azt is jó tudnod,hogy fogamzásgátló mellett nincsen peteérés és menstruáció. a 7 napban megvonásos vérzés van. annak a jelenléte nem feltétlenül jelenti azt,hogy nem vagy terhes.

és elméletileg nem szabadna ,hogy peteérésed legyen a fogamzásgátló mellett,szóval kicsi az esélye a terhességnek így. de előfordulhat,hogy valakinek a szervezete másképp reagál a tabira.

szóval én csinálnék a helyedben egy tesztet a biztonság kedvéért. és mindenképp beszélj az orvossal, mert lehet neked ez az összetételű tabi nem vált be..ja és nézd meg a tájékoztatóban,hogy van -e a mellékhatások között ez a tünet:)

2015. dec. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek! :) Holnap reggel tesztelek. Ha baba lenne örülnék. Így csak aggódom mi lehet a baj. Köszönöm a segítséget! Boldog Új évet!
2015. dec. 30. 16:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem terhesség lesz, hanem mellékhatása a hormonnak. A fogamzásgátló úgy gátolja a teherbeesést, hogy egy hormonnal létrehozott terhességet hoz létre. Ezért érezhetsz hasonló tüneteket, mint terhesen. Ez egy durva beavatkozás a női szervezetbe.
2015. dec. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!