Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mélyvénás trombózis mennyire...

Mélyvénás trombózis mennyire jár erős lábfájdalommal?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szedek már egy éve, és gyakran zsibbad/fáj a lábam,félek a tabletta mellékhatásaitól, ezért érdekelnének a tapasztalatok( akinek már volt).

Illetve nem tudom milyen orvoshoz lehet fordulni a problémával,mivel nem biztos nem-e ortopédiai..


2010. márc. 24. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem 16 éves koromban volt a jobb lábamban trombózis. Nekem a vastag húsnál összerántotta a görcs és egy nagy gumó maradt benne. Hat hétig feküdtem vele, és szedtem az adott gyógyszereket. Még egy évig fásliztam utána, de a jobb lábbam azóta is érzékeny.
2010. márc. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a gyors választ!Lieden mutáció vizsgálatot egyébként háziorvonál lehet kérni?
2010. márc. 24. 23:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom ez milyen vizsgálat, első voltam.
2010. márc. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 19 évesen volt a bal lábamban; azért is mentem orvoshoz vele, mert elég jellegzetes tünetek jelentkeztek, tehát fekve egyáltalán nem fájt, viszont állva elég kellemetlen, feszítő fájdalmat éreztem. De persze ez függ attól is, hogy mekkora eret érint az elzáródás; valakinek bedagad/bevörösödik a lába, sokkal erősebb fájdalommal is járhat.

A legegyszerűbb, ha a háziorvosodtól kérsz egy beutalót a legközelebbi hematológiára, ők kérhetnek ilyen vizsgálatokat, bár nem tudom, hogy csak így, kérésre elvégzik-e; ezt általában csak igazolt trombózis után szokták csinálni.

2010. márc. 25. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!