Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A sok folyadék bevitel milyen...

A sok folyadék bevitel milyen betegségre utalhat? 15/L

Figyelt kérdés

Naponta nagyon sok vizet iszom és ezen okból kifolyólag gyakran járok a mosdóba is. Este az ágyam mellet van 2 fél literes kulacs amit az este folyamán rendszeresen ki is ürítek. E miatt a nagy "igényeim" miatt gyakran szorongok és mindenhova viszek magammal egy kicsi vizet és ügyelek arra hogy akárhova is megyek ott legyen egy mellékhelyiség. Ezt a szokásomat már a családom is szóvá tette (többnyire gúnyolódások formájában).


Mindent összegezve. Szerintetek ez a sok folyadék bevitel rossz hatással van az egészségemre? Esetleg milyen betegségre utalhat?


Ui: Elnézést kérek ha rossz témába írtam a kérdésem. És előre is köszönöm a válaszokat.



2015. dec. 31. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Cukorbetegség kezdő tünete pl a sok folyadékbevitel. Nem árt ha megkeresed a háziorvost.
2015. dec. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Az nincs. Nálad úgy tűnik, a víz helyettesíti a valahai cuclisüveget, ezért gúnyolódik rajtad a család. Ha nem vagy cukorbeteg, akkor ne igyál annyi vizet, teljesen felesleges. Nap 2,5 liter a maximum, de ha sokszor jársz a klóra emiatt, akkor igyál kicsit kevesebbet.
2015. dec. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A só cukor és minden salak ürül a vizelettel , ha kívánod igyad , inkább ez mint a kiszáradás . Nem kell orvos , igaz a melegbe hasznosabb inni mint télen , kimossa a nyirokanyagot emiatt fázás jelentkezik .
2015. dec. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem se ártana megnézetned a cukrodat. Köztudott tény, hogy a cukorbetegség egyik tünete, ha valaki a szükségesnél jóval több folyadékot kíván bevinni a szervezetébe!
2015. dec. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
így van, menj el egy általános vérvizsgálatra.
2015. dec. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A cukorbetegségen kívül lehet ún. diabetes insipidus is.


[link]

2015. dec. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet, én pl. akkor ittam jópár litert naponta, amikor életmódot váltottam és kevés szénhidrátot ettem, na olyankor ez teljesen tipikus és normális. Bár nekem mosdóproblémáim nem szoktak lenni, max. nem bírtam ki könnyedén 8-10 órát két alkalom között (itthon voltam akkoriban, így nem teszteltem a dolgot).

Sokan isznak napi 4 litereket, egyesek szerint ezt így kell, szerintem nem, de nekem jól működik a szomjúságérzetem, így azt követem, ha sok, ha kevesebb. Ha alig innék, az feltűnne és változtatnék (hacsak nem vinnék be sok vizet az étellel, hisz adott esetben az is bőven elég lehet), hiszen egészségtelen s kellemetlen keveset inni.


Így távolról nem tudjuk megmondani, mi az ok, tényleg ki kéne vizsgálni, ha feltűnően sok és gondot okoz.

2015. dec. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!